Partnerzy serwisu:

Wrocław przygotuje projekt przebudowy torowiska na Biskupin

Witold Urbanowicz 06.12.2019

Wrocław przygotuje projekt przebudowy torowiska na Biskupin
pętla Biskupinfot. Google Street View
MPK we Wrocławiu rozpisało przetarg na dokumentację projektową dla przebudowy torowiska tramwajowej i sieci trakcyjnej wzdłuż Wróblewskiego i Olszewskiego od zajezdni Dąbie do pętli Biskupin. Stan infrastruktury jest w tym miejscu określany jako zły.
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej dla remontu torowiska tramwajowego w ul. Wróblewskiego i Olszewskiego od zajezdni Dąbie do pętli Biskupin. W sumie prace obejmą 3600 mtp. Dwutorowa linia przebiega w pasie zieleni, po północnej stornie jezdni. Pętla tramwajowa jest dwutorowa, z dodatkowym ślepym żeberkiem. Torowisko ma klasyczną zabudowę podsypkową, na podkładach drewnianych i betonowych. Odcinek ten jest pozbawiony odwodnienia. Stan infrastruktury jest zły i nie spełnia wymagań równości w planie i profilu.

Prace mają obejmować wymianę torowiska wraz z konstrukcją, a także wymianę sieci trakcyjnej, kabli zasilających, słupów kratownicowych i betonowych. Wykonane ma być odwodnienie – zalecany sposób to drenaż francuski. Przystanki nie podlegają remontowi.

Termin składania ofert mija 7 stycznia. O wyborze zdecydują cena (60%) oraz termin realizacji zamówienia (40%). Na prace projektowe przeznaczono trzy miesiące.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony