Partnerzy serwisu:

Wrocław przygotowuje się do zimowego roweru miejskiego

jd/inf. pras. 10.12.2019

Wrocław przygotowuje się do zimowego roweru miejskiego
fot. Nextbike
To pierwszy sezon zimowy kiedy na ulicach zostaje Wrocławski Rower Miejski. Do dyspozycji użytkowników w zimowe miesiące będzie 600 rowerów standardowych i 65 specjalnych.
W ubiegłych latach od grudnia do końca lutego system był nieczynny. W tym roku po raz pierwszy ponad 600 jednośladów zostanie na ulicach na zimę. Użytkownicy będą mogli również korzystać – na zamówienie – z 65 specjalnych rowerów. Do dyspozycji są wszystkie stacje, które działały w lecie.

Zasady wypożyczeni pozostają bez zmian. Jedynie infolinia skraca swoje godziny pracy. W zimę będzie dostępna od poniedziałku do piątku od godz. 8 do 16. Wszystkie jednoślady, które nie zostaną w systemie trafią do magazynów, gdzie przejdą konserwację.

– Bardzo mnie cieszy, że po raz pierwszy rower miejski pozostaje na zimę. To dobra decyzja, gdyż coraz mniej osób porzuca rower na zimę – komentuje w rozmowie z oficjalnym serwisem urzędu miasta Daniel Chojnacki, oficer rowerowy w UM Wrocławia.

W tym roku, po powiększeniu systemu WRM, do dyspozycji wrocławian było 2000 jednośladów. Poza miejskimi rowerami IV generacji mieszkańcy Wrocławia mogli korzystać z 65 rowerów niestandardowych (rowery familijne typu cargo, tandemy, rowery elektryczne, rowery typu składak i handbike).

System Wrocławskiego Roweru Miejskiego działa we Wrocławiu od 2011 roku. To nie jedyne miasto, gdzie rowery miejskie zimą nie znikają z ulic. Również w Krakowie o tej porze roku dostępna jest mniej więcej 1/3 pojazdów.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rower w mieście
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony