Partnerzy serwisu:

Wrocław: Przetarg na Oś Zachodnią rozstrzygnięty. Inwestycja za 184 mln zł

Redakcja 18.12.2020

Wrocław: Przetarg na Oś Zachodnią rozstrzygnięty. Inwestycja za 184 mln zł
mat. UM Wrocław
Firma Pro-Tra Building wybuduje Oś Zachodnią, czyli kolejny etap obwodnicy Leśnicy. Koszt inwestycji wyniesie ponad 184 mln zł. W ramach przedsięwzięcia przebudowane zostanie torowisko tramwajowe w ciągu ul. Kosmonautów.
Zadaniem Osi Zachodniej jest odciążenie Leśnicy od nadmiernego ruchu drogowego. Tranzyt ma zostać skierowany z obecnej drogi krajowej nr 94 na trasę omijającą osiedle Leśnica lub doprowadzenie go do ul. Granicznej, która prowadzi do Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Oś Zachodnia to drugi etap obwodnicy Leśnicy.

– To oczekiwana przez mieszkańców trasa w zachodniej części miasta. W jej ramach powstanie al. Stabłowicka, która połączy obwodnicę Leśnicy z nową osią ulicy Kosmonautów, którą wybudujemy od wysokości kąpieliska Glinianki do ul. Fieldorfa – wyjaśniał w sierpniu prezydent Jacek Sutryk, gdy otwarto oferty realizacji inwestycji.

W sumie inwestycja obejmuje 4,2 kilometra nowych dróg. Przedmiotem zamówienia jest budowa odcinka al. Stabłowickiej, łączącego węzeł na skrzyżowaniu al. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego i ul. Zbigniewa Brzezińskiego z ulicą Kosmonautów o długości 2 km. W ciągu al. Stabłowickiej powstanie wiadukt nad linią kolejową w kierunku Legnicy. Ponadto, rozbudowana zostanie ul. Kosmonautów na odcinku od rejonu skrzyżowania z ul. Jeżowską do połączenia z istniejącym dwujezdniowym przekrojem tej ulicy, w rejonie skrzyżowania z al. Architektów (długość 2,2 km). Powstanie również pętla autobusowa po południowej stronie ulicy Kosmonautów.

Chęć realizacji prac budowlanych zgłosiło osiem firm z ofertami na kwoty od 181,5 mln zł do 206,1 mln zł. Dwie firmy przekroczyły planowany budżet, określony na 202 mln zł. Z uwagi na błędy odrzucono najtańszą ofertę, firmy Bickhardt Bau Polska. Przetarg ostatecznie wygrała firma Pro Tra Building z ofertą na kwotę 183,9 mln.

Wykonawca ma 24 miesiące na wykonanie prac od momentu podpisania umowy. Na ten moment trzeba jeszcze poczekać. Najpierw musi zostać przeprowadzona kontrola uprzednia wynikająca ze współfinansowania inwestycji ze środków Unii Europejskiej.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony