Partnerzy serwisu:

Wrocław przebuduje węzeł tramwajowy przy dworcu

Witold Urbanowicz 26.03.2020

Wrocław przebuduje węzeł tramwajowy przy dworcu
mat. MPK Wrocław
MPK Wrocław ogłosiło przetarg na kompleksową przebudowę węzła tramwajowego na skrzyżowaniu Piłsudskiego, Kołłątaja i Peronowej, realizowaną w formuje projektuj i buduj. Cała inwestycja potrwa dziewięć miesięcy.
Przedmiotem przetargu jest przebudowa węzła tramwajowego na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego, Kołłątaja i Peronowej w formule projektuj i buduj. Jak informuje zamawiający, inwestycja ma na celu przywrócenie stanu technicznego do pierwotnego z dostosowaniem do wymagań aktualnych warunków technicznych, przepisów itp. Realizacja zadania ma skutkować zmniejszeniem liczby wykolejeń oraz w miarę możliwości likwidacją kolizji skrajni taboru na relacji lewoskrętu z ulicy Piłsudskiego w kierunku ulicy Kołłątaja.

Zakres prac obejmuje wymianę szyn, rozjazdów, krzyżownic, zwrotnic, konstrukcji wraz z podbudową, zabudowy nawierzchni torowej. W sumie przewidziano wymianę około 135 mtp. Zaplanowano też wymianę przewodu jezdnego.

Termin składania ofert mija 24 kwietnia. O wyborze decydują cena oferty (60%), skrócony termin realizacji zamówienia (20%), okres gwarancji (10%), doświadczenie kierownika budowy (10%).

Na realizację przeznaczono dziewięć miesięcy, przy czym wszystkie prace mają zakończyć się najpóźniej w styczniu 2021 r. Możliwe rozpoczęcie robót budowlanych przypada na 2 listopada 2020 r. Czas na realizację robót wynosi trzy miesiące. Zamawiający nie dopuszcza zamknięcia całego skrzyżowania w jednym etapie. Prace należy prowadzić w kilku etapach z zachowaniem częściowej przejezdności skrzyżowania w każdym z nich.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony