Partnerzy serwisu:

Wrocław. Prof. Jan Miodek zapowiada przystanek „Uniwersytet Wrocławski”

jd/inf. pras. 15.11.2019

Wrocław. Prof. Jan Miodek zapowiada przystanek „Uniwersytet Wrocławski”
fot. MPK Wrocław
Znany wrocławski językoznawca i popularyzator wiedzy o języku polskim użyczył głosu Miejskiemu Przedsiębiorstwu Komunikacyjnemu. Zapowiada on przystanek „Uniwersytet Wrocławski”, który wcześniej nazywał się „Uniwersytet”. W taki sposób MPK celebruje święto Uniwersytetu, którego prof. Jan Miodek jest wieloletnim pracownikiem.
– MPK służy mieszkańcom nie tylko poprzez świadczenie usługi transportowej, ale także chce aktywnie uczestniczyć w budowaniu ducha Wrocławia, a Uniwersytet Wrocławski jest jedną z kluczowych instytucji w naszym mieście – mówił w czwartek prezes MPK, Krzysztof Balawejder. – To bardzo miłe, że tak znana postać, jak pan profesor Miodek, zgodziła się użyczyć swojego głosu komunikacji miejskiej – mówił w Sali Senatu Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie o wspólnie z prof. Miodkiem i rektorem prof. Adamem Jezierskim poinformował o zmianie nazwy przystanku.

Jeśli kogoś akurat w najbliższym czasie nie będzie we Wrocławiu, może posłuchać zapowiedzi tutaj.

Pan profesor był współtwórcą i prezenterem kultowego programu „Ojczyzna polszczyzna”, który przez dwie dekady gromadził przed telewizorami miliony widzów. Obecnie prowadzi program „Słownik polsko@polski” poświęcony zagwozdkom językowym.

Jest laureatem wielu nagród naukowych m.in. Nagrody im. Profesora Hugona Steinhausa oraz Nagrody Rektora Uniwersytetu Wrocławskiego. Językoznawca został również dwukrotnie wybrany najpopularniejszym mieszkańcem Wrocławia i jego honorowym obywatelem.

Profesor Jan Miodek chętnie zgodził się użyczyć swojego głosu do zapowiedzi przystanku „Uniwersytet Wrocławski”, ponieważ od lat korzysta z komunikacji miejskiej. Wielu pasażerów, w tym studentów, spotyka go często na przystankach i w tramwajach. Pasażerowie linii 6 i 7 od dziś mają okazję słyszeć charakterystyczny głos profesora podczas codziennych podróży, a nie tylko oglądając programy telewizyjne z jego udziałem.

PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony