Partnerzy serwisu:

Wrocław: Powstaną przystanki wiedeńskie przy Hutmenie

Witold Urbanowicz 19.05.2020

Wrocław: Powstaną przystanki wiedeńskie przy Hutmenie
fot. Google Street Map
Wrocław planuje wybudować dwie pary przystanków wiedeńskich w ciągu Grabiszyńskiej – przy al. Pracy i Bzowej. ZDiUM poszukuje projektantów.
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej na budowę przystanków wiedeńskich na ul. Grabiszyńskiej. Inwestycja dotyczy przystanków „Bzowa – Centrum Zajezdnia” w rejonie ul. Bzowej oraz przystanków „Hutmen” w rejonie alei Pracy.

Przystanek w rejonie Bzowej będzie ulokowany bezpośrednio za przejściem dla pieszych. Istniejące zatoki autobusowe zostaną zabudowane – obsługa autobusów będzie się odbywać z poziomu torowiska. W rejonie al. Pracy istniejący przystanek w kierunku centrum zostanie przesunięty za skrzyżowanie z al. Pracy. Istniejąca zatoka w kierunku z centrum zostanie zlikwidowana – obsługa autobusów z torowiska. Natomiast zatoka autobusową w kierunku do centrum ma zostać przeznaczona na pas do jazdy w prawo w aleję Pracy.

Przystanek wiedeński będzie miał nawierzchnię bitumiczną, bez barwienia. Jego długość określono na 54 m. Wysokość peronu w stosunku do główki szyny to 0,22 m. Ścianka peronowa będzie miała profilowany krawężnik z granitu pod koło autobusowe. Jezdnia na rampie peronowej będzie miała 3,5 m szerokości. Długość pochylni najazdowej określono na 5,0 m.

Kilka dni temu – 15 maja – minął termin składania ofert. Wystartowały cztery pracownie projektowe z ofertami na kwoty od 89,5 tys. zł brutto do 141,5 tys. zł brutto. Na realizację zamówienia przeznaczono sześć miesięcy od daty podpisania umowy. W tym terminie ma zostać złożony wniosek o wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę lub dokonane zgłoszenie robót niewymagających pozwolenia na budowę.


mat. ZDIUM


Przystanek przy al. Pracy, mat. ZDIUM


Przystanek przy Bzowej, mat. ZDIUM
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony