Partnerzy serwisu:

Wrocław. Po trzech latach będzie droga rowerowa do Dworca Głównego

jd/inf. pras. 18.03.2019

Wrocław. Po trzech latach będzie droga rowerowa do Dworca Głównego
fot. Michu17, lic. CCA 3.0 Unported
Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta rozstrzygnął przetarg na wydzielenie trasy rowerowej na ul. Piłsudskiego, od Świdnickiej do Dworcowej. To dziś ruchliwe miejsce o szerokiej jezdni i wąskich chodnikach. Inwestycja została zgłoszona w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego w 2016 r.
Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu rozstrzygnął przetarg na przebudowę ul. Piłsudskiego w celu wydzielenia trasy rowerowej na odcinku od ul. Świdnickiej do ul. Dworcowej. Ofertę złożyło tylko konsorcjum spółek Rotomat Sp. z o.o. i Elektrotim S.A. Swoje prace wycenili na 2,1 miliona złotych. Oferta była droższa niż zakładał inwestor, ale mimo to prace zostaną zrealizowane. Na fragmencie Piłsudskiego mają powstać jednokierunkowe pasy ruchu oraz drogi o nawierzchni bitumicznej.

Centrum Wrocławia ma się wzbogacić o więcej dróg rowerowych. Kolegium prezydenckie pozytywnie zaopiniowało przetarg na przebudowę ul. Podwale, Krasińskiego i Komuny Paryskiej, aby wyznaczyć na nich trasy rowerowe. Postępowanie ma zostać ogłoszone jeszcze wiosną.

Zakres inwestycji obejmuje budowę ścieżki rowerowej w ulicy Krasińskiego. Powstanie ona częściowo w chodniku, częściowo w jezdni. Przebudowę kolidującego oświetlenia w ulicy Krasińskiego oraz wyznaczenie drogi rowerowej w ul. Podwale i Komuny Paryskiej. Drogowcy będą mieli również za zadanie wykonanie zjazdów rowerowych i wysp separujących przy ul. P. Skargi i ul. Dworcowej.

Nowe trasy mają być zintegrowane z planowaną drogą rowerową przez ul. Dworcową i pomóc poruszać się rowerzystom na terenie Starego Miasta, ale przede wszystkim przejechać z Dworca Wrocław Główny w kierunku pl. Społecznego i dalej.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rower w mieście
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony