Partnerzy serwisu:

Wrocław. Pierwszy miesiąc od 10 lat, gdy nie wykoleił się żaden tramwaj

Jakub Rösler 17.03.2022

Wrocław. Pierwszy miesiąc od 10 lat, gdy nie wykoleił się żaden tramwaj
fot. FB MPK Wrocław
Jak poinformowało MPK Wrocław, luty był pierwszym miesiącem od 10 lat, kiedy nie doszło do wykolejenia żadnego tramwaju. Do tej pory Wrocław był znany z wielu tego typu przypadków.
We Wrocławiu trwa TORYwolucja. Miasto na ogromną skalę remontuje swoją sieć tramwajową i naprawia torowiska. Ma to pomóc w utrzymaniu odpowiedniego standardu jazdy, a także zapobiegać częstym wykolejeniom wagonów, co do tej pory było normą we wrocławskiej komunikacji miejskiej.

“Nawet dla mnie wydawało się to trudne do osiągnięcia (bo TORYwolucja jeszcze nie wszędze dotarła, bo robimy dziennie kilkadziesiąt tysięcy kilometrów, bo czynnik ludzki, bo złośliwość rzeczy martwych i prawo serii itd.) ale UDAŁO SIĘ!❤️💪🏻.LUTY BYŁ PIERWSZYM OD DZIESIĘCIU LAT (!) MIESIĄCEM BEZ WYKOLEJENIA/ROZJECHANIA” – napisał na swoim facebooku Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław.

MPK podsumowało też, jakie prace udało się wykonać w ciągu ostatniego miesiąca, jest to chociażby wymiana 191 metrów szyn na ul. Powstańców Śląskich, Kamiennej i Glinianej, wymiana rozjazdów na Słowiańskiej, a także wymiana zwrotnicy na pętli Krzyki.

Prezes Balawejder podziękował też wszystkim motorniczym oraz pracownikom, którzy odpowiadają za prace remontowo-naprawcze, dodając, iż zdaje sobie sprawę z tego, że przed MPK jeszcze dużo trudnych momentów.

PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Priorytety dla tramwajów
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony