Partnerzy serwisu:

Wrocław: Pierwsza Skoda po remoncie niemal gotowa [zdjęcia]

Witold Urbanowicz 29.01.2021

Wrocław: Pierwsza Skoda po remoncie niemal gotowa [zdjęcia]
fot. UM Wrocław
Trwają remonty wrocławskich tramwajów Skoda. Niebawem pierwszy tramwaj ma powrócić do Wrocławia. – Prezentuje się bardzo elegancko – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.
Trwają remonty kapitalne 17 tramwajów typu Škoda 16 T, wyprodukowanych w latach 2006-2007. Prace mają być kompleksowe i objąć część elektryczną, wszystkie podzespoły, wózki, pudło oraz wnętrze wagonu. W zakresie zmian funkcjonalnych przewidziano demontaż platformy sterowanej elektrycznie na mechaniczną. Pojawią się też ładowarki USB.

Remont jest okazją do odświeżenia wyglądu. Jak informują władze Wrocławia, pierwszy tramwaj jest niemal gotowy. – Tym razem nie WrAs, a Skoda, która już niebawem powróci do Wrocławia po wizycie w tramwajowym SPA. Prezentuje się bardzo elegancko i co ważne: na lato będzie nas ochładzać, bo tak jak wspólnie z MPK Wrocław informowaliśmy – zamontujemy w nich klimatyzację – poinformował Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Prace, zgodnie z podpisaną w czerwcu 2020 r. umową, realizuje firma SAATZ. Jej wartość to 60,629 mln zł brutto. Zamówienie ma zostać zrealizowane w ciągu 24 miesięcy od zawarcia umowy.

Równolegle Modertrans wykonuje umowę na remont kapitalny 25 tramwajów typu 205 WrAs. Tramwaje upodobnią się do stylistyki Moderusów Beta.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony