Partnerzy serwisu:

Wrocław. Pasażerowie z książką Olgi Tokarczuk jeżdżą za darmo

Jakub Dybalski 11.10.2019

Wrocław. Pasażerowie z książką Olgi Tokarczuk jeżdżą za darmo
fot. Jacek Sutryk/FB
Decyzją prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka do niedzieli wszyscy pasażerowie komunikacji miejskiej, którzy będą mieli ze sobą książkę Olgi Tokarczuk, nie będą potrzebowali biletu. Świeżo nagrodzona noblistka jest blisko związana z Wrocławiem.
O nietypowej promocji, która związana jest z najważniejszą literacką nagrodą na świecie, przyznaną w czwartek Polsce, poinformowano w serwisach społecznościowych wrocławskiego MPK. Obowiązuje od piątku do niedzieli. Za darmo jedzie każdy, kto ma ze sobą książki autorki nagrodzonej Noblem. Liczą się też e-booki.

"Jaki ja jestem dumny. Olga Tokarczuk, której miałem zaszczyt wręczyć tytuł Honorowej Obywatelki Wrocławia, laureatką Nagrody Nobla. Olga, wielkie gratulacje!" – napisał prezydent Sutryk na Facebooku.

Olga Tokarczuk, autorka kilkunastu powieści i zbiorów opowiadań, pochodzi z Sulechowa, ale jest blisko związana z Wrocławiem (gdzie mieszka) i Dolnym Śląskiem. W czwartek Komitet Noblowski poinformował o przyznaniu jej nagrody literackiej za 2018 rok. Wcześniej pisarka była nagradzana m.in. międzynarodową nagrodą Bookera (wraz z tłumaczką Jennifer Croft), dwukrotnie nagrodą "Nike", Paszportem Polityki i nagrodą fundacji Kościelskich.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Bezpłatna komunikacja
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony