Partnerzy serwisu:

Wrocław: Oś Zachodnia po kontroli uprzedniej. Można podpisywać umowę

Witold Urbanowicz 14.04.2021

Wrocław: Oś Zachodnia po kontroli uprzedniej. Można podpisywać umowę
mat. Wrocławskie Inwestycje
Zakończyła się kontrola uprzednia UZP przetargu na budowę Osi Zachodniej we Wrocławiu, w ramach której przebudowany zostanie odcinek trasy tramwajowej w ciągu Kosmonautów. To oznacza, że będzie mogła zostać podpisana umowa z wykonawcą.
Oferty na wykonawcę budowy Osi Zachodniej poznaliśmy w październiku. W lutym Wrocławskie Inwestycje ponownie rozstrzygnęły przetarg i nowym zwycięzcą zostało konsorcjum firm Bickhardt Bau Polska, Bickhardt Bau AG, Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych KBI, Zakład Sieci i Zasilania oraz Instal Lech, które pokonywało wcześniejszego zwycięzcę – firmę Pro Tra Building. Wartość oferty to 181,522 mln zł brutto.

Jak informują Wrocławskie Inwestycje, zakończyła się kontrola uprzednia i UZP zezwolił na podpisanie umowy z wykonawcą. Na realizację prac przeznaczono 24 miesiące.

W ramach inwestycji przewidziano budowę 4,2 kilometra nowych dróg, 5675 m ścieżek rowerowych, 5875 m chodników, 1050 m ciągów pieszo-rowerowych. Powstanie aleja Stabłowicka, która połączy obwodnicę Leśnicy z nową osią ul. Kosmonautów, która z kolei zostanie wybudowana od wysokości kąpieliska Glinianki do ul. Fieldorfa. Ulica Kosmonautów na tym odcinku będzie miała dwa pasy do centrum i dwa w kierunku Leśnicy. Na przebudowywanym odcinku ulicy Kosmonautów powstanie 2,2 km zielonego torowiska tramwajowego. Przy planowanym szpitalu onkologicznym zostanie wybudowana pętla autobusowa, a w ciągu alei Stabłowickiej wiadukt 143-metrowy nad uczęszczaną linią kolejową.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony