Partnerzy serwisu:

Wrocław: Oferty na remont torowiska przy zjeździe z mostu Szczytnickiego

Witold Urbanowicz 19.05.2022

Wrocław: Oferty na remont torowiska przy zjeździe z mostu Szczytnickiego
fot. MPK Wrocław / Google Maps
MPK Wrocław otworzył oferty w przetargu na modernizację 366-metrowego odcinka torowiska przy zjeździe z mostu Szczytnickiego do al. Różyckiego. O zamówienie ubiegają się dwa podmioty. Przerwę w ruchu przewidziano w listopadzie i grudniu.
Przedmiotem zamówienia jest modernizacja torowiska przy al. J. Kochanowskiego od mostu Szczytnickiego do al. Różyckiego wraz z przejazdem. Zamówienie jest realizowane w formule zaprojektuj i wybuduj.

Jak informuje MPK, inwestycja ma na celu przywrócenie stanu technicznego do pierwotnego z dostosowaniem do wymagań aktualnych warunków technicznych. Realizacja zadania ma skutkować zmniejszeniem liczby wykolejeni tramwajów. Prace zakładają rozbiórkę 366 m torowiska węgierskiego oraz wykonanie nowej konstrukcji torowiska z zastosowaniem prefabrykowanych płyt żelbetowych bądź betonu lanego na mokro. Na krótkich odcinkach wykonane zostaną klasyczne torowisko na podkładach strunobetonowych oraz z zastosowaniem płyt EPT.

Prawo opcji obejmuje wykonanie nowej podbudowy, o grubości 25 cm. Ocena istniejącej podbudowy zostanie przeprowadzona po rozbiórce torowiska. Nowa podbudowa zostanie wykonana w przypadku stwierdzenia uszkodzeń strukturalnych (np. pęknięcia, klawiszowanie, wysadziny) oraz braków w podbudowie.

Wczoraj (18 maja) minął termin składania ofert. Wystartowały dwa podmioty. Firma Laubres zaproponowała 2,4 mln zł za całość, w tym 2,220 mln zł za zadanie podstawowe. Zakład Sieci i Zasilania proponuje z kolei 2,458 mln zł za całość, w tym 2,189 mln zł za zadanie podstawowe. Budżet na ten cel wynosi 1,5 mln zł brutto. Jeśli MPK zwiększy środki, to o wyborze zdecydują cena (60%), okres gwarancji (20%), doświadczenie zawodowe projektanta (10%), doświadczenie zawodowe kierownika budowy (10%).

W sumie na realizację przeznaczono 102 dni. Dokumentacja ma zostać opracowana w ciągu 30 dni, a w ciągu kolejnych 30 dni wykonawca powinien dokonać skutecznego zgłoszenia rozpoczęcia robót budowlanych. Okres wyłączenia komunikacji tramwajowej wynosić będzie 42 dni – przerwę zaplanowano w okresie od 5 listopada do 16 grudnia.


mat. MPK Wrocław
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony