Partnerzy serwisu:

Wrocław: Nowe oblicze tramwajów Skody

Witold Urbanowicz 24.08.2020

Wrocław: Nowe oblicze tramwajów Skody
fot. MPK Wrocław
Przy okazji remontu kapitalnego wrocławskie tramwaje Škoda 16 T otrzymają nowy wygląd. Oprócz innego malowania także zmienione czoło.
Przedmiotem podpisanej w czerwcu umowy jest remont kapitalny 17 tramwajów typu Škoda 16 T. Wagony zostały wyprodukowane w latach 2006-2007. Prace mają być kompleksowe i objąć część elektryczną, wszystkie podzespoły, wózki, pudło oraz wnętrze wagonu. W zakresie zmian funkcjonalnych przewidziano demontaż platformy sterowanej elektrycznie na mechaniczną. Pojawią się też ładowarki USB. Niestety, pojazdy nie zostaną wyposażone w klimatyzację.

Właśnie zaprezentowano wygląd, jakie tramwaje otrzymają po modernizacji. Zmieni się kolorystyka wagonów, która będzie zgodna z obecnie stosowaną przez MPK – tramwaje będą jasno niebieskie. Do tego pojazdy otrzymają zmienione czoło.

Prace realizuje firma SAATZ, która zaproponowała kwotę 60,629 mln zł brutto. Zamówienie ma zostać zrealizowane w ciągu 24 miesięcy od zawarcia umowy.

Jednocześnie w czerwcu MPK podpisało umowę na naprawę główną tramwajów WrAs 205, wyprodukowanych przez Protram. Prace przeprowadza Modetrans. Pojazdy również otrzymają nowe barwy i stylistykę, upodabniającą je do produkowanych przez poznańską firmę Moderusów.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony