Partnerzy serwisu:

Wrocław. MPK z umową na 60 nowych mercedesów

jd/inf. pras. 02.03.2020

Wrocław. MPK z umową na 60 nowych mercedesów
fot. MPK Wrocław
Wyjadą na ulice Wrocławia 1 września. Łącznie będzie to 31 krótkich autobusów solo oraz 29 przegubowych. Zastąpią one kilkunastoletnie Volvo. Pojazdy MPK Wrocław pozyska dzięki kontraktowi z EvoBus Polska i Pekao Leasing. Autobusy zostały wzięte w 10-letnią dzierżawę. Koszt kontraktu to 122,5 mln zł.
- Rozwój komunikacji miejskiej to mój priorytet – mówi prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk. - Chcę, aby wrocławianie mieli możliwość, szybkiego, komfortowego i niezawodnego poruszania się po mieście. Dlatego, tak jak obiecałem, inwestujemy w nią. Budujemy nowe trasy, remontujemy torowiska i unowocześniamy tabor. Dzisiejsze podpisanie umowy na dzierżawę 60 nowych autobusów to jeden z wielu dowodów na to, że komunikacja publiczna we Wrocławiu staje się coraz bardziej przyjazna mieszkańcom.

Tabor młodszy i klimatyzowany

MPK Wrocław sukcesywnie wymienia swój tabor. W 2018 roku w spółce pojawiło się 60 nowych autobusów, a w 2019 kolejne 50. W tym roku oprócz właśnie zakontraktowanych 50 sztuk po ulicach naszego miasta będzie jeździć dodatkowe 30 pojazdów nowego podwykonawcy MPK, firmy Mobilis.

- Łącznie więc mówimy tu o 190 nowych autobusach w ciągu niecałych dwóch lat. Dzięki tym inwestycjom w tym roku 85 proc. wrocławskich autobusów będzie miało klimatyzację – mówi prezes MPK Krzysztof Balawejder. - Również wiek naszego taboru spadnie do niecałych 5 lat. Dodatkowo, dzięki restrykcyjnym normom spalania EURO6, w które będą wyposażone Mercedesy, możemy z całą stanowczością powiedzieć, że są one przyjazne dla środowiska.

Autobusy wyposażone są m.in. w monitoring, bogaty system informacji pasażerskiej z licznymi monitorami wewnątrz pojazdu oraz porty USB do ładowania smartfonów. Mercedesy Citaro posiadają również tzw. moduł rekuperacyjny, w którym magazynowana jest energia odzyskiwana podczas hamowania, co wpływa na mniejsze zużycie paliwa, a tym samym mniejszą emisje dwutlenku węgla.

Więcej mercedesów we Wrocławiu

60 autobusów Mercedesa to już kolejne pojazdy tej marki, które pojawiły się w MPK Wrocław. W ostatnich dwóch przetargach na 60 i 50 autobusów spółka również zdecydowała się wybrać najkorzystniejszą ofertę, którą okazały się autobusy Mercedes-Benz Citaro 2 od EvoBus Polska.

Nowe autobusy będą bardziej ekologiczne od pojazdów, które zastąpią, ponieważ spełniają restrykcyjne normy spalania EURO6. Mercedesy wydzielają o 86 proc. mniej cząstek stałych (PM), które odpowiadają za powstawanie szkodliwych dla zdrowia sadz i o 86 proc. mniej tlenków azotu.

- Nieustannie analizujemy i proponujemy Klientom dopasowane do ich wymagań rozwiązania mobilnościowe na teraz i na przyszłość – zaznacza Artur Konarski, CEO EvoBus Polska.

PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony