Partnerzy serwisu:

Wrocław: MPK stopniowo poprawia stan torów

Roman Czubiński 17.04.2021

arrow
arrow
Wrocław: MPK stopniowo poprawia stan torów
fot. MPK Wrocław
Wrocław: MPK stopniowo poprawia stan torów
Wrocław: MPK stopniowo poprawia stan torów
Wrocław: MPK stopniowo poprawia stan torów
Remont torów na ul. Powstańców Śląskich i wymiana rozjazdu na Podwalu to dwie niewielkie, lecz ważne zadania torowe, zakończone niedawno we Wrocławiu. W przypadku pierwszego z nich udało się utrzymać ruch przez większość czasu. Wrocławskie MPK zapowiada już dalsze tego typu prace.
Na ul. Powstańców Śląskich ekipy remontowe wymieniły przejazd na wysokości skrzyżowania z Kutnowską, nieopodal zajezdni Borek. Tory przechodzą tu spomiędzy jezdni na zachodnią stronę ulicy. – Inwestycja polegała przede wszystkim na wymianie szyn na obu torach, by jazda była tam szybsza, wygodniejsza i bezpieczniejsza – wyjaśnia rzecznik MPK Wrocław Bartosz Naskręski. Dodatkowym elementem było wykonanie nowej, betonowej nawierzchni drogowej, a także przecinającego torowisko przejścia dla pieszych i przejazdu rowerowego przy przystanku Orla.

Większość prac udało się wykonać bez wstrzymywania ruchu. Dzięki zastosowaniu rozjazdów tymczasowych tramwaje kursowały wahadłowo po jednym torze. – Prace kosztowały nas prawie 1,9 miliona złotych – informuje Naskręski.

Na Podwalu wymiany doczekał się natomiast rozjazd przed skrzyżowaniem z ul. Sądową od strony placu Orląt Lwowskich. – Zainstalowaliśmy elektrycznie sterowaną zwrotnicę, co ułatwi motorniczym jej przestawianie. Urządzenie jest też odwodnione i ogrzewane, a to oznacza większą niezawodność zimową porą – uzupełnia rzecznik. Również tu przy okazji wymieniono nawierzchnię ulicy (torowisko jest tu poprowadzone w jezdni). Remont kosztował ponad 1,2 mln zł. Jak zapowiada Naskręski, z trasy tej będą w przyszłości korzystały tramwaje kursujące Trasą Autobusowo-Tramwajową z Nowego Dworu.

MPK zapowiada kolejne prace, mające poprawić stan najbardziej zużytych fragmentów wrocławskiej sieci. – Trwa właśnie wymiana łuków na ul. Nowy Świat, przed przystankiem Rynek. Korzystamy z tego, że trasa jest zamknięta z powodu przebudowy Mostów Pomorskich – i, nie powodując dodatkowych utrudnień w komunikacji tramwajowej, układamy 126 metrów nowych szyn, by poprawić parametry tego obciążonego na co dzień torowiska – podaje przykład Naskręski.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony