Partnerzy serwisu:

Wrocław ma nowe miejsca postojowe. Park and ride na Kamiennogórskiej prawie gotowy

Jakub Rösler 04.10.2021

Wrocław ma nowe miejsca postojowe. Park and ride na Kamiennogórskiej prawie gotowy
fot. BP
Trwają ostatnie prace pielęgnacyjne na parkingu „Parkuj i jedź” (park and ride) na ul. Kamiennogórskiej na Złotnikach, gdzie przybędzie 57 nowych miejsc postojowych.
Budowa nowego „Parkuj i jedź” ruszyła na przełomie 2020 i 2021 r. Po miesiącach prac inwestycja za blisko 1,7 mln zł dobiega końca. – W tym miejscu było klepisko, gdzie kierowcy zostawiali auta w błocie. Teraz będą mogli skorzystać z wygodnego i oświetlonego parkingu na 57 miejsc, z czego trzy przenaczono dla osób z niepełnosprawnościami. Parking jest oświetlony, są dwie zadaszone wiaty rowerowe – wylicza Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji.

Na parkingu przy skrzyżowaniu ul. Kosmonautów i Kamiennogórskiej trwają ostatnie prace wykończeniowe. Mowa o instalacji sieci podziemnych i pielęgnacji zieleni – nasadzeniu krzewów. W październiku nasadzonych zostanie kilkanaście nowych drzew.

Krzysztof Świercz podkreśla, że ten park and ride jest dobrym rozwiązaniem dla kierowców podróżujących np. ze Środy Śląskiej i Lubina. – To dobre rozwiązanie dla zmotoryzowanych, którzy chcą zostawić samochody i wsiąść w tramwaj linii 3, 10 czy 20 i pojechać w stronę centrum miasta – zauważa rzecznik Wrocławskich Inwestycji. Podkreśla, że parking powstał m.in. dzięki środkom z Unii Europejskiej.

W pobliżu ul. Kamiennogórskiej do użytku wcześniej oddano park and ride na ul. Fieldorfa – w pobliżu szpitala im. Marciniaka. Chodzi o 49 nowych miejsc postojowych, które wybudowano obok 48 już wcześniej istniejących. Parking przy szpitalu znajduje się za szlabanem, który mogą otworzyć kierowcy posiadający kartę URBANCARD. Tak samo będzie na ul. Kamiennogórskiej.

„Parkuj i jedź” na Kamiennogórskiej. Jak skorzystać?


Parking jest bezpłatny, ale korzystać z niego mogą kierowcy posiadający aktywną kartę miejską URBANCARD dla stałych użytkowników komunikacji miejskiej. Szlaban na parking zostanie otwarty w dwóch przypadkach:

  • gdy użytkownik pojazdu będzie posiadać ważny bilet okresowy komunikacji zbiorowej
  • gdy użytkownik pojazdu będzie posiadał prawo bezpłatnych przejazdów wrocławską komunikacja zbiorową i spełni określone warunki dokumentujące ten fakt.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Inteligentne systemy transportowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony