Partnerzy serwisu:

Wrocław: Kto dostarczy dwa kolejne przegubowe elektrobusy?

Witold Urbanowicz 20.05.2022

Wrocław: Kto dostarczy dwa kolejne przegubowe elektrobusy?
mat. EvoBus
MPK Wrocław otworzyło oferty w przetargu na dostawę dwóch przegubowych autobusów elektrycznych. Zamówienie obejmuje też dwie ładowarki mobilne plug-in o mocy min. 60 kW. O zlecenie ubiega się jeden dostawca.
Pojazdy, których długość określono na 18-18,75 m, mają być całkowicie niskopodłogowe. Autobusy mają pomieścić min. 110 osób, z czego co najmniej 35 na miejscach siedzących. Wymagane są baterie, które pozwolą na przejazd 300 km bez zjazdu do zajezdni – z doładowaniem co około 30 km w czasie 6-12 min. ładowarką o mocy min. 400 kW. Pojazdy mają posiadać pantograf na dachu – oprócz funkcji ładowania plug-in. Więcej o zamówieniu piszemy tutaj.

Dzisiaj (20 maja) minął termin składania ofert. Wystartował jedynie EvoBus z ofertą na kwotę 7,702 mln zł brutto. Mieści się to w budżecie określonym na 8,397 mln zł. Rozstrzygnięcie wydaje się formalnością. Na realizację zamówienia przeznaczono 490 dni.

EvoBus zdobył wcześniej już inne wrocławskie zlecenie na dostawy 11 przegubowych autobusów. Firma, zgodnie z umową zawartą w marcu, dostarczy Mercedesy eCitaro G.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony