Partnerzy serwisu:

Wrocław: Kto dokończy Hubską? Brakuje 6 mln zł

Witold Urbanowicz 12.02.2019

Wrocław: Kto dokończy Hubską? Brakuje 6 mln zł
Wizualizacja, fot. Wrocławskie Inwestycje
Wrocławskie Inwestycje otworzyły oferty na dokończenie przebudowy ulicy Hubskiej wraz z wykonaniem nowego odcinka torowiska. O zamówienie ubiega się jedynie wrocławskie konsorcjum Pro-Tra Building oraz Zakład Sieci i Zasilania.
W ramach wykonania zastępczego dokończona ma być przebudowa ulicy Hubskiej, na której powstaje nowy odcinek torowiska. Stopień zaawansowania prac po rozwiązaniu umowy z Balzolą wynosi 60-65%. Zadaniem wykonawcy będzie też uzyskanie pozwolenia na użytkowanie dla całej inwestycji. Przedsięwzięcie jest podzielone na dwie części. Jedna obejmuje roboty w zakresie drogi i torowiska, a druga – wykonanie projektów oraz przebudowa światłowodów Orange.

Dziś (12 lutego) minął termin składania ofert. W obu częściach wystartował jeden podmiot. Konsorcjum Pro-Tra Building oraz Zakład Sieci i Zasilania jest w stanie wykonać prace drogowo-torowe za 21,5 mln zł. To więcej niż przewiduje budżet, który został określony na kwotę 15,7 mln zł brutto. Warto przypomnieć, że ten sam podmiot z wolnej ręki kończył przejazd pod wiaduktem na Pułaskiego/Dyrekcyjnej. Również w części dotyczącej światłowodów doszło do przekroczenia budżetu. Systemy Teleinformatyczne Optel zaproponowały 872 tys. zł.

Te same podmioty, z niemal takimi samymi cenami, startowały w I przetargu, który został unieważniony z przyczyn formalnych. Na realizację przeznaczono trzy miesiące. Wpierw jednak miasto musi podjąć decyzję o zwiększeniu budżetu

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony