Partnerzy serwisu:

Wrocław. Kończy się remont torowisk na placu Dominikańskim

Magdalena Romanowska 21.08.2020

Wrocław. Kończy się remont torowisk na placu Dominikańskim
fot. UM Wrocław
W sobotę (22 sierpnia) zakończą się prace torowe na placu Dominikańskim we Wrocławiu. Był to jeden z pięciu wakacyjnych remontów infrastruktury tramwajowej. Oprócz placu Dominikańskiego remontowano m. in. rondo Reagana.
W związku z prowadzonymi na placu Dominikańskim pracami torowymi, wrocławianie musieli od czerwca liczyć się ze sporymi zmianami na liniach tramwajowych. Od najbliższej soboty, czyli 22 sierpnia, kilka tramwajów wróci na swoje stałe trasy. Będą to linie 3, 9, 11, 17 i 33. Natomiast na liniach 4, 8 i 10 nadal będą obowiązywały częściowe objazdy.

Remont zakończy się szybciej, niż przewidywano − wykonawca przyspieszył termin oddania projektu o tydzień. Dodatkowo firma daje pięcioletnią gwarancję, jeśli ewentualnie na skrzyżowaniu wystąpiłyby usterki.
To nie jedyne wakacyjne remonty prowadzone przez wrocławskie MPK. Na rondzie Reagana po trzykrotnych remontach prowadzonych w ostatnich kilku latach kostka brukowa zostanie wreszcie zastąpiona nawierzchnią betonową. Kostka przy tym ruchu, ilości torów i liczbie rozjazdów się nie sprawdziła. Z kolei prace na pl. Grunwaldzkim polegały na wymianie rozjazdów i nawierzchni na peronach przystankowych 1 i 2 (od strony Pasażu Grunwaldzkiego).

W sierpniu ruszyła też budowa torowiska tramwaju przez Popowice. Nowa trasa połączy torowisko przy mostach Mieszczańskich z tym na ul. Milenijnej. Pobiegnie przez ul. Dmowskiego, Długą, Starogroblową, Popowicką. Będzie liczyła blisko 4 kilometry. Inwestycja obejmuje również stworzenie pełnej infrastruktury, prawie 5,5 kilometra przebudowanych dróg i m.in. 21 nowych przystanków. Tramwaj przez Popowice ma zacząć kursować w 2022 r.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Odzyskiwanie przestrzeni
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony