Partnerzy serwisu:

Wrocław: Jakie inwestycje w planie na 2021 r.?

Witold Urbanowicz 21.01.2021

Wrocław: Jakie inwestycje w planie na 2021 r.?
fot. Wrocławskie Inwestycje
Wrocławskie Inwestycje opublikowały plan zamówień publicznych na 2021 r. Wśród najważniejszych przetargów znajdują się budowa ostatniego odcinka torowiska w ramach trasy na Nowy Dwór oraz projekt trasy tramwajowej Swojczyce – Sępolno.
W zakresie robót budowlanych założono przetarg w I kwartale na kontynuację budowy wydzielonej trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór. Chodzi o ostatni odcinek w ul. Rogowskiej wraz z budową torowiska i pętli. Wartość zamówienia to 80 mln zł. Z wolnej ręki udzielone też będą zamówienia uzupełniające związane z budową tras na Nowy Dwór i Popowice.

W I kwartale ma zostać przetarg na dokumentację dla przebudowy skrzyżowania Dubois i Drobnera. Wartość to 1,2 mln zł. Ruszy też przetarg na dokumentację projektową dla budowy trasy tramwajowej od Sępolna do Swojczyc, co wycenione jest na 2 mln zł.

W III kwartale przewidziano natomiast przetarg na poprawę stanu nawierzchni ulicy Pomorskiej wraz z przebudową torowiska (jest poprowadzone w jezdni). Wartość zamówienia to 8 mln zł.

Planu zamówień nie opublikowało jeszcze MPK Wrocław, które zajmuje się teraz nadzorem nad torowiskami tramwajowymi. Plany na ten rok są jednak ambitne. Więcej o nich pisaliśmy tutaj.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony