Partnerzy serwisu:

Wrocław: Hubska niemal gotowa. Tramwaje pojadą w czerwcu

Redakcja 17.05.2019

Wrocław: Hubska niemal gotowa. Tramwaje pojadą w czerwcu
fot. UM Wrocław
Otwarcie dla ruchu wyremontowanej ul. Hubskiej z nowym odcinkiem trasy tramwajowej planowane jest na 25 maja. Jednak pewność co do tego terminu będzie dopiero wtedy, kiedy odbędą się odbiory prac i przejazd techniczny po nowym torowisku. Natomiast wprowadzenie komunikacji tramwajowej zaplanowane jest na czerwiec.
Prace zasadnicze na przebudowywanej ul. Hubskiej są już praktycznie zakończone. Jest nowa jezdnia, torowisko, trasy rowerowe, chodniki, przystanki typu wiedeńskiego, a także nowe oświetlenie i sieć trakcyjna. Większość znaków poziomych również została już wymalowana na odnowionej ulicy.

– Trwają jeszcze prace wykończeniowe i głównie dotyczą chodników i terenów zieleni – mówi Justyna Kleczewska-Strąg z Wrocławskich Inwestycji.

Inwestor i wykonawca prac przygotowują się powoli do odbiorów i próbnego przejazdu tramwaju, który planowany jest na przyszły tydzień. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, ulica dla ruchu kołowego ma zostać otwarta 25 maja, w sobotę. Wtedy wrócą tam auta i autobusy (linii 110, 125, 325). Wreszcie ulicą będą mogli swobodnie poruszać się piesi i rowerzyści, dla których powstały chodniki i nowe trasy.

Wprowadzenie komunikacji tramwajowej na nową trasę planowane jest na czerwiec. Nowy odcinek trasy tramwajowej w ul. Hubskiej łączy sieć trzech tras tramwajowych. Zapewni szybki dojazd do centrum mieszkańcom duzych osiedli: Gaj, Tarnogaj, Huby poprzez wydzielone torowisko przez ul. Hubską i Pułaskiego oraz lepsze powiązanie z ważnymi dla miasta obiektami tj. Dworzec Autobusowy, Dworzec PKP.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony