Partnerzy serwisu:

Wrocław: Duże zainteresowanie konkursem na zajezdnię tramwajową

Witold Urbanowicz 09.05.2019

Wrocław: Duże zainteresowanie konkursem na zajezdnię tramwajową
mat. UM Wrocław
Wpłynęły aż 23 wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie na projekt nowej zajezdni tramwajowej w rejonie osiedla Nowe Żerniki. Nowy obiekt powstanie z myślą o obsłudze nowych tras tramwajowych.
Wrocławskie Inwestycje, we współpracy z lokalnym oddziałem SARP-u, prowadzą konkurs architektoniczno-urbanistyczny na opracowanie koncepcji kompleksu nowej zajezdni tramwajowej zlokalizowanej w zachodniej części miasta, w sąsiedztwie alei Architektów, na południe od wzorcowego osiedla Nowe Żerniki, w rejonie ul. Szczecińskiej i jej przecięcia z linią kolejową nr 275 i z Autostradową Obwodnicą Wrocławia A8. Zajezdnia będzie przeznaczona do obsługi 150 tramwajów (z rezerwą na 200 pojazdów) o długości maksymalnej 32 m. Więcej o założeniach pisaliśmy tutaj.

Na początku tygodnia minął termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie. W sumie wpłynęły aż 23 wnioski, z czego siedem od podmiotów bądź oddziałów mających siedzibę we Wrocławiu. Teraz będą one analizowane przez komisję konkursową.

Zgodnie z warunkami konkursu opracowania będą mogły być składane do 5 września. O wyborze zwycięskiej pracy zdecydują atrakcyjność rozwiązań urbanistyczno-architekoniczno-funkcjonalnych (70%) oraz ekonomika rozwiązań w zakresie kosztów realizacji i eksploatacji (30%). Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 45 tys. zł i zostanie zaproszony do negocjacji do opracowania dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwoleń na budowę.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony