Partnerzy serwisu:

Wrocław dokupi Moderusy Gamma w ramach opcji

Redakcja 08.01.2021

Wrocław dokupi Moderusy Gamma w ramach opcji
mat. Modertrans
Nie 25, ale 46 tramwajów kupi wrocławski przewoźnik w ramach dużej umowy z poznańską firmą Modertrans. MPK korzysta z prawa opcji, co oznacza że dodatkowo na ulicach Wrocławia pojawi się 21 nowoczesnych, niskopodłogowych tramwajów Moderus Gamma.
MPK Wrocław podpisał umowę z Modertransem we wrześniu 2020 r. Opiewała ona na 25 tramwajów za blisko 205 mln zł, czyli 8,2 mln zł za sztukę. Więcej o specyfice zamówienia pisaliśmy tutaj. Teraz przewoźnik zdecydował się na wykorzystanie w pełni przewidzianej w zamówieniu opcji na 21 tramwajów.

– Od początku mojej kadencji podkreślam, że komunikacja miejska to mój priorytet – Dzisiaj po raz kolejny pokazujemy, że nie chodzi tu jednak tylko o słowa, ale przede wszystkim o czyny. Dlatego podjęliśmy decyzję o rozszerzeniu kontraktu na nowe tramwaje dla Wrocławia co sprawi, że za kwotę 372 milionów złotych MPK kupi łącznie 46 nowoczesnych, niskopodłogowych tramwajów. Pierwszy nowy pojazd ma się pojawić najpóźniej jesienią 2022 roku – mówi prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Systematycznie nowe wagony mają trafiać do Wrocławia do połowy 2024 roku. – Wrocławskie Moderusy Gamma będą nie tylko nowoczesne i niskopodłogowe, ale także ich konstrukcja oparta będzie na czterech skrętnych wózkach – mówi prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder. – Każdy z nowych wagonów będzie niebieski, co na pewno przypadnie do gustu wielu wrocławianom. Tramwaje zastąpią w części nasze najstarsze pojazdy, a częściowo będą dedykowane na nowe linie tramwajowe takie jak ta na Nowy Dwór – dodaje.

Moderusy Gamma oparte są na lekkiej konstrukcji oraz wyposażone w nowoczesny i energooszczędny układ napędowy o dużej wydajności. Pojazdy zostaną „uszyte na miarę” Wrocławia, co oznacza że będą zbliżone do poznańskich tramwajów swojego typu, ale nie identyczne.

Duża umowa na Moderusy Gamma to tylko część działań przewoźnika w celu zmodernizowania swojego taboru tramwajowego. MPK oddało w 2020 roku do remontu generalnego 42 swoje tramwaje. Wszystkie wrócą do Wrocławia odświeżone, niebieskie i klimatyzowane.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek tramwajowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony