Partnerzy serwisu:

Wrocław: dawna zajezdnia tramwajowa Dąbie największym magazynem pomocy dla osób uciekających z Ukrainy

Jakub Rösler 07.03.2022

Wrocław: dawna zajezdnia tramwajowa Dąbie największym magazynem pomocy dla osób uciekających z Ukrainy
fot. Piotr Bera, wroclaw.pl
Dawna zajezdnia tramwajowa Dąbie we Wrocławiu, która nie pełni już swojej roli od 2014 roku, została zamieniona w największy magazyn darów i pomocy dla osób pochodzenia ukraińskiego, które dotrą do Wrocławia uciekając przed rosyjską agresją na Ukrainę.
Zajezdnia tramwajowa Dąbie była budowana w latach 1912-1913, a wrocławskiej komunikacji służyła prawie przez 100 lat. Ostatnie tramwaje opuściły ją w 2014 roku, kiedy obiekt przestał spełniać swoje funkcje. W kolejnych latach to miejsce zostało świetnie zagospodarowane, ponieważ powstało tu Centrum Kultury Akademickiej i Inicjatyw Lokalnych Czasoprzestrzeń. Dzięki tej inicjatywie zajezdnia żyje i służy mieszkańcom i mieszkankom Wrocławia w nowej formie.

W związku z dużą powierzchnią jaką oferuje zajezdnia, władze Wrocławia postanowiły wykorzystać to miejsce jako magazyn darów dla osób uciekających z Ukrainy przed wojną i rosyjską agresją, jakie dotrą do stolicy Dolnego Śląska. Potrzebne produkty można przynosić codziennie w godzinach 9-22, a lista zapotrzebowania jest aktualizowana każdego dnia. Można znaleźć ją na oficjalnym profilu Czasoprzestrzeni na facebooku.

Zajezdnia Dąbie stała się w kilka dni największym wrocławskim magazynem, w którym przechowywana jest pomoc dla uciekających przed wojną. W dawnej zajezdni pracuje codziennie ponad 100 wolontariuszy, którzy sortują i segregują potrzebne produkty.

– Przyjmujemy paczki codziennie od godz. 9 do 22. Przede wszystkim chodzi o długoterminowe produkty spożywcze, ubrania, środki higieniczne, podpaski czy pampersy. Z kolei w akademikach przy ul. Wittiga uchodźcy potrzebują garnków i naczyń – tłumaczy Adela Jakielaszek, menedżerka Czasoprzestrzeni, cytowana przez portal wroclaw.pl

Jakielaszek dodaje, że wielkim ułatwieniem będzie opisanie worków czy kartonów - czy w środku jest odzież męska, żeńska, dziecięca i w jakim rozmiarze. Odzież po segregacji trafia na odpowiednie palety.

W Czasoprzestrzeni zastrzegają jednak, że lista potrzebnych produktów może się zmieniać. Wszyscy chętni do pomocy organizatorom zbiórki czy samym uchodźcom proszeni są o kontakt pod numerem telefonu: 515 397 889, o czym informuje oficjalny portal Wrocławia.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony