Partnerzy serwisu:

Wrocław. Co czwarty mieszkaniec miasta korzysta z WRM

jd/inf. pras. 30.11.2017

Wrocław. Co czwarty mieszkaniec miasta korzysta z WRM
fot. Nextbike
Dziś kończy się siódmy sezon Wrocławskiego Roweru Miejskiego. Powróci na wiosnę. W 2011 r. był pierwszym systemem bikesharingowym uruchomionym w dużym polskim mieście. Rozrósł się na tyle, że w tym roku rowery wypożyczano prawie milion razy.
– Wrocław to miasto, w którym rowery miejskie wykorzystywane są najintensywniej. Każdy z nich ma za sobą w tym sezonie średnio 1256 wypożyczeń. Po takim wysiłku każdemu należy się odpoczynek, nawet rowerom. Zostaną one poddane gruntownemu przeglądowi, wymienimy zużyte i uszkodzone podzespoły. To takie rowerowe spa – tłumaczy Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora Wrocławskiego Roweru Miejskiego.

W tym roku mieszkańcy Wrocławia i turyści wypożyczyli rowery ponad 954 tysiące razy. To drugi najlepszy wynik w historii. W systemie zarejestrowało się niemal 25 tysięcy nowych użytkowników. Ich łączna liczba przekroczyła 160 tysięcy. Oznacza to, że w systemie zarejestrowany jest niemal co czwarty mieszkaniec Wrocławia. To drugi najlepszy wynik w Polsce po warszawskim Veturilo. Średni czas jednego wypożyczenia Wrocławskiego Roweru Miejskiego to w tym roku 16 minut i 12 sekund.

System to 760 rowerów i 76 samoobsługowych stacji wypożyczeń, w tym 4 stacje sponsorskie. Na wiosnę w mieście powstanie 5 nowych stacji, sponsorowanych przez PKN Orlen.

Wojtkiewicz zaznacza, że Wrocław jest bardzo prorowerowym miastem. – Dziś jest tu ponad 1000 kilometrów tras przyjaznych rowerzystom, takich jak ulice z uspokojonym ruchem, ścieżki rowerowe, pasy dla rowerów, trasy zielone – wylicza.

A to nie koniec. – Planujemy mocną rozbudowę systemu wypożyczalni rowerów od 2019 r. Chcemy, aby dostępne dla mieszkańców było około 2000 rowerów. Właśnie rozpoczynają się prace nad tym projektem – zapowiada Daniel Chojnacki, wrocławski oficer rowerowy.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rower w mieście
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony