Partnerzy serwisu:

Wrocław będzie odchodzić od wakacyjnych rozkładów tramwajów

Witold Urbanowicz 02.07.2019

Wrocław będzie odchodzić od wakacyjnych rozkładów tramwajów
fot. UM Wrocław
Wrocław zapowiada zmiany w podejściu do funkcjonowania komunikacji miejskiej w czasie wakacji. – Zdecydowałem o odchodzeniu od wakacyjnego rozkładu. Na czterech liniach tramwaje powrócą do rozkładu jak w roku szkolnym – zapowiada Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.
Wrocław, jak wiele innych miast, wprowadza wakacyjne rozkłady jazdy, motywując to mniejszym ruchem w związku z okresem urlopowym. Nierzadko jednak pasażerowie skarżą się na większy tłok, zwłaszcza w godzinach szczytu, gdy tramwaje zaczynają jeździć co 15, a nie co 12 minut.

Po apelach, w tym aktywistów i lokalnej Gazety Wyborczej, władze miasta przyznały, że nawyki urlopowe zmieniają się i zapowiedziały nowe podejście do zmian rozkładów w wakacje. – Zdecydowałem o odchodzeniu od wakacyjnego rozkładu. Na czterech liniach tramwaje powrócą do rozkładu jak w roku szkolnym. Jedynie tam, gdzie prowadzimy remonty lub wykorzystujemy zastępczo tabor dwukierunkowy, będą chwilowe ograniczenia – zapowiada Jacek Sutryk, prezydent miasta.

Zmiana wejdzie w życie od poniedziałku 8 lipca. Na razie obejmie linie 3 Księże Małe – Leśnica, 6 Krzyki – Kowale, 7 Klecina – Poświętne, 10 Leśnica – Biskupin. To wstęp do dyskusji o tym, jak komunikacja powinna wyglądać w przyszłoroczne wakacje.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony