Partnerzy serwisu:

Wrocław. Będzie buspas na torowisku na ul. Bardzkiej

Redakcja/inf. pras. 17.03.2022

Wrocław. Będzie buspas na torowisku na ul. Bardzkiej
fot. ZDiUM Wrocław
Wrocławskie Inwestycje ogłosiły przetarg na projekt buspasa w torowisku tramwajowym na ul. Bardzkiej, na odcinku od ul. Kamiennej do Armii Krajowej. Część torów zostanie przebudowana.
Żeby powstał buspas, potrzebne będzie rozebranie 161-metrowego podsypanego tłuczniem torowiska wraz z trakcją tramwajową. W jego miejscu pojawi się zabudowane torowisko ze słupami trakcyjnymi na zewnątrz jezdni, co pozwoli pojechać po torach autobusom MPK. Długość przebudowanej trakcji tramwajowej wyniesie 270 m. Pojawi się też jeden peron autobusowo-tramwajowy o długości 55 m.

Ponadto, niezbędna będzie przebudowa kolidujących sieci uzbrojenia podziemnego. Muszą zostać zagospodarowane wody opadowe i roztopowe. Pojawi się też nowe przejście dla pieszych i przejazd rowerowy, objęte sygnalizacją świetlną, przez zachodnią jezdnię ul. Bardzkiej.

Miasto podkreśla, że buspas nie powstanie kosztem istniejącej drogi i nie zabierze żadnego pasa kierowcom. To element trasy na Jagodno. Projekt zakłada, że po wyjeździe z buspasa autobusy będą włączać się do ruchu na już istniejącej jezdni. Z tego względu zostanie przebudowana sygnalizacja świetlna.

Wykonawca będzie mieć dziewięć miesięcy na wykonanie projektu od dnia zawarcia umowy. Złożono dwie oferty na realizację zadania: Infra-Projekt Sp. z o.o. z Krakowa (481 545,00 zł brutto) i Biprogeo-Projekt sp. z o.o. z Wrocławia (343 170,00 zł brutto).

Wrocławskie Inwestycje chcą przeznaczyć na realizacją 179 tys. zł brutto. Teraz oferty będą analizowane.

PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Priorytety dla tramwajów
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony