Partnerzy serwisu:

Wrocław: Wraca podwyżka cen biletów

Jakub Madrjas 31.08.2021

Wrocław: Wraca podwyżka cen biletów
Zdjęcie ilustracyjnefot. MPK Wrocław
Od 1 września z powrotem wchodzi w życie podwyżka cen biletów we Wrocławiu. Za bilety jednorazowe zapłacimy aż 4,60 zł. Pojawia się za to bilet na komunikację miejską dla osób korzystających z kolei - będzie kosztować tylko 1 zł!
Podwyżce cen biletów we Wrocławiu towarzyszyło ogromne zamieszanie. W maju wrocławscy radni PiS i Nowoczesnej przegłosowali – wbrew władzom miasta – obniżkę cen biletów jednorazowych, czasowych i krótkookresowych. Te wróciły do poziomu sprzed podwyżki, dzięki czemu cena biletu jednorazowego spadła z 4,60 zł, do 3,40 zł.

W międzyczasie jednak do klubu radnych prezydenta Jacka Sutryka przeszedł jeden z radnych PiS-u. To pozwoliło na kolejnej sesji rady miasta powrócić do wcześniejszej podwyżki cen biletów . Będzie ona obowiązywać od 1 września. Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław tłumaczył, że podwyżka jest potrzebna, żeby kupić nowe tramwaje. Przetarg już ogłoszono, a niedawno wprowadzono zmiany w specyfikacji o których pisaliśmy tutaj.

Nowy cennik biletów

Od 1 września za bilety jednorazowe zapłacimy 4,60 zł, a cena za przejazd 15-minutowy to koszt 3,20 zł (to najtańszy bilet w ofercie wrocławskiej).  Jak podkreślają pasażerowie, to drożej niż w Warszawie, gdzie bilet jednorazowy kosztuje 4,40 zł (najtańszy bilet w stolicy kosztuje 3,40 zł, ale obowiązuje dłużej, bo przez 20 minut).

Jak podkreśla wrocławski magistrat, ceny biletów okresowych pozostają bez zmian. Bezpłatnie z MPK korzystają nadal m.in. uczniowie do 21. roku życia oraz seniorzy. Bilety jednorazowe i czasowe z tańszej taryfy zachowują ważność, ale potrzebna jest do nich dopłata, do ceny biletu obowiązującej od 1 września. Nieskasowane bilety jednorazowe i czasowe można też zwrócić.

Dla mieszkańców Wrocławia, którzy regularnie korzystają z komunikacji miejskiej i rozliczają podatek dochodowy we Wrocławiu, najbardziej korzystna opcja to bilet okresowy imienny w programie „Nasz Wrocław”. Tutaj ceny biletów nie były zmieniane nawet ze styczniową taryfą. Przykładowo, za 7-dniowy bilet normalny na wszystkie linie zapłacimy 30 zł., za miesięczny na dwie linie - 60 zł - czytamy w komunikacie.

Prowizoryczny bilet na kolej. Ale tylko za złotówkę


Od września można też kupić bilety Nasz Wrocław Kolej. To imienny, miesięczny bilet uprawniający do przejazdów na wszystkich liniach komunikacji miejskiej. Jeżeli ktoś ma bilet miesięczny na przejazdy pociągiem, korzystanie z wrocławskich tramwajów i autobusów kosztować będzie zaledwie 1 zł miesięcznie. Oferta miała być "protezą" do czasu powrotu do wspólnego biletu na komunikację miejską i kolejową, ale Polregio, Koleje Dolnośląskie, a także wrocławski magistrat przyznają, że nie toczą się aktualnie żadne rozmowy nad kontynuacją poprzedniej umowy
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony