Partnerzy serwisu:

Wolsztyn z nowym centrum komunikacyjnym

Jakub Rösler 08.09.2021

arrow
arrow
Wolsztyn z nowym centrum komunikacyjnym
fot. fb Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
Wolsztyn z nowym centrum komunikacyjnym
Wolsztyn z nowym centrum komunikacyjnym
Wolsztyn z nowym centrum komunikacyjnym
Wolsztyn oficjalnie otworzył nowy dworzec kolejowy połączony z dworcem autobusowym. Na miejscu znajdziemy poczekalnię, kasy biletowe, a także punkt informacji turystycznej. Dodatkowo znalazło się także miejsce na małą salę kinową. Inwestycja kosztowała prawie 13 milionów złotych.
Zwiększa się liczba zmodernizowanych dworców kolejowych w Wielkopolsce. Po Lesznie, czy Wągrowcu, kolejnym miastem, które może cieszyć się ze zmodernizowanego dworca jest Wolsztyn. Do tej pory kojarzony głównie z parowozami, teraz może być rozpoznawalny także przez pryzmat nowego węzła integracyjnego. Nowy dworzec kolejowy jest połączony z dworcem autobusowym, co zdecydowanie ułatwi przesiadki podróżującym do Leszna, Poznania czy Zbąszynka.

Nowy dworzec to oczywiście budynek wraz z poczekalnią, kasami biletowymi, a także punktem informacji turystycznej. Na części autobusowej mamy zadaszone perony, elementy małej architektury jak ławki czy kosze, a także nowe oznakowanie. W środku dworca znalazły się także ekrany informacji pasażerskiej, a także mała sala kinowa, gdzie podczas otwarcia wyświetlono film dokumentujący przemianę wolsztyńskiego dworca.

Budowa kosztowała prawie 13 milionów złotych, z czego ponad 4 miliony zostały dorzucone z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Do Wolsztyna kursują pociągi Poznańskiej Kolei Metropolitalnej, co zapewnia miastu, a także powiatowi bardzo dobry dojazd do Poznania. Dodatkowo z Wolsztyna można się dostać do Zbąszynka, a także Leszna
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Węzły przesiadkowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony