Partnerzy serwisu:

Wojewoda mazowiecki: Odbiory metra na Targówek możliwe do poł. września

Witold Urbanowicz 22.08.2019

Wojewoda mazowiecki: Odbiory metra na Targówek możliwe do poł. września
fot. WU
Od kilkunastu tygodni gotowe stacje II linii metra na odcinku wschodnim-północnym II linii metra czekają na odbiory służb podległych wojewodzie. Urząd Wojewódzki poinformował właśnie o spotkaniu roboczym z prezydentem Warszawy, Rafałem Trzaskowskim. Jak deklaruje Urząd, jeśli do końca sierpnia zostaną dostarczone brakujące dokumenty, to pozwolenie na użytkowanie zostanie wydane do połowy września.
Budowa odcinka wschodniego-północnego II linii metra na Targówek – ze stacjami C16 Szwedzka, C17 Targówek Mieszkaniowy i C18 Trocka – zakończyła się w maju. Służby wojewody, które dokonują odbiorów, nie zaakceptowały w dalszym ciągu wniosków o wydanie pozwoleń na użytkowanie. Zdaniem Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego przedkładane dokumenty są niekompletne.

Jednocześnie pojawiały się opinie, że cała sprawa może mieć podłoże polityczne, a istotnym problemem są też braki kadrowe w nadzorze budowlanym. Wojewoda mazowiecki, Zdzisław Sipiera, stanowczo jednak głosy o celowym opóźnianiu czy przedłużaniu odbiorów odrzucał. – Robię wszystko z moimi służbami, aby bezwłocznie – gdy tylko inwestor i wykonawca dostarczą ostatnie poprawione dokumenty– dokonać odbiorów i wydać pozwolenie na użytkowanie. Jednak żadne naciski nie spowodują, że w urzędzie wojewódzkim czy w inspektoracie nadzoru budowlanego ktoś podpisze się pod dokumentami, które są niewłaściwe, albo ich nie ma – mówił Sipiera.

Urząd Wojewódzki poinformował właśnie o efektach spotkania roboczego z Rafałem Trzaskowskim, prezydentem Warszawy. „Ustalono, że jeśli inwestor dostarczy brakującą dokumentację do końca sierpnia – Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego będzie mógł przeprowadzić kontrolę i wydać decyzję o pozwoleniu na użytkowanie do połowy września br. Inwestycja ta zarówno dla władzy rządowej, jak i samorządowej ma priorytetowe znaczenie, a celem działania jest jak najszybsze udostępnienie jej mieszkańcom” – informuje biuro prasowe wojewody.

– Prezydent Trzaskowski zobowiązał się, że dopilnuje, by wymagana dokumentacja została przekazana na czas. Obu stronom zależy na szybkim załatwieniu tej sprawy. Metro zadeklarowało, że w ciągu 72 godzin jest gotowe uruchomić przewozy. Trzymamy kciuki – informuje Ewa Rogala, zastępca rzecznika Urzędu Miasta.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Metro Warszawskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony