Partnerzy serwisu:

Włocławek też będzie miał swój rower miejski – Włower

Jakub Dybalski 28.01.2020

Włocławek też będzie miał swój rower miejski – Włower
fot. UM Włocławek/FB
Urząd miasta we Włocławku rozpisał przetarg na zorganizowanie i obsługę systemu roweru miejskiego, który roboczo nazywa „Włowerem”. System ma liczyć 200 (choć w praktyce będzie to zapewne 220) jednośladów i działać od wczesnej wiosny do późnej jesieni.
Włocławek już w zeszłym roku przetestował bike-sharing. System złożony z sześciu stacji i 50 rowerów, zorganizowany pod marką Roovee (Orange), ruszył w sierpniu i do końca jesieni 2 tys. mieszkańców skorzystało z niego ok. 15 tys. razy.

Teraz system ma być większy. Włower (jak nazwano do w dokumentach przetargowych) ma się składać z 200 rowerów, z czego 20 ma być wyposażonych w siedziska dla dzieci. Całość jednak będzie zapewne większa, bo kryteria oceny są tak skonstruowane, że promują dodatkowe rowery i stacje w ofercie. Rowery muszą być wyposażone w oprogramowanie umożliwiające określenie jego pozycji i pozostawienie poza standardowymi stacjami.

We Włocławku zażyczono sobie 20 zwykłych stacji ale też 15 stacji wirtualnych. Każda stacja ma posiadać totem informacyjny. Standardowe stacje powinny mieć stanowiska na rowery (minimum 20). Stacja wirtualna powinna dawać możliwość pozostawienia roweru, bez wpięcia go w stojak.

Zwycięzca przetargu będzie musiał nie tylko dostarczyć system, ale też obsługiwać go przez trzy najbliższe sezony. Miasto chce by był dostępny aż przez dziewięć miesięcy, od początku marca do końca listopada. W tym roku start systemu ma nastąpić w ciągu 30-90 dni od daty podpisania umowy. Na oferty w tym przetargu czekają we Włocławku do 28 lutego.

Interesująco rozpisano kryteria oceny ofert. Za cenę oferty przewidziano 50 proc. punktów. Na 20 proc. punktów wyceniono deklarację uruchomienia dodatkowych stacji partnerskich (przy czym maksymalną liczbę punktów za cztery). Kolejne 20 proc. punktów będzie można dostać za dodatkowe rowery w systemie (maksymalną liczbę punktów za 20 dodatkowych jednośladów). Pozostałe 10 proc. punktów będzie do zdobycia za jak najszybszy deklarowany start systemu (maksymalna liczba punktów za uruchomienie go w ciągu 30 dni).
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rower w mieście
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony