Partnerzy serwisu:

Włochy: Za brak maseczek będą karać kontrolerzy biletów

Artur Bogdanowicz 16.01.2021

Włochy: Za brak maseczek będą karać kontrolerzy biletów
Pociągi Frecciargento i Regionale na stacji w Bolzano/Bozen
W północnych Włoszech weszły w życie nowe przepisy. Od teraz osoby kontrolujące bilety mogą wystawiać mandaty za brak maseczek. Wysokość kary nawet do 275 euro.
Jak informuje zarząd autonomicznej prowincji Południowy Tyrol (Alto Adige/Südtirol) od piątku wchodzi w życie szereg nowych rozporządzeń. Należy do nich m.in. uprawnienie osób kontrolujących bilety do wystawiania kar za brak maskeczki w autobusach i pociągach. Możliwe jest to dzięki zmianie ustawy o publicznej mobilności z 2015 roku. Wystawione przez kontrolerów mandaty wynosić będą od 27,50 do 275 euro. Zarząd transportu Południowego Tyrolu zapowiada wzmożone kontrole w pojazdach, również na liniach autobusowych w odległych zakątkach prowincji.

Kierowcy autobusów i pociągów ze względów bezpieczeństwa zwolnieni są z obowiązku zasłaniania ust i nosa. Ustawodawca zauważa, że maseczka mogłaby ograniczyć pole widzenia lub przyczynić się do zaparowania okularów, co mogłoby doprowadzić do bezpośredniego zagrożenia podczas kierowania pojazdem.

W terenie Włoch, w granicach których znajduje się Południowy Tyrol, w autobusach i pociągach może być zajęta połowa łącznej liczby miejsc siedzących i stojących.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport