Partnerzy serwisu:

WKD z dodatkowym składem w ruchu od października

Witold Urbanowicz 26.08.2019

WKD z dodatkowym składem w ruchu od października
fot. MJ
Od października Warszawska Kolej Dojazdowa wprowadzi do ruchu w dni robocze czternasty skład. Pozwoli to na uruchomienie ośmiu nowych kursów i wydłużenie popołudniowego szczytu.
Kolejne zmiany w rozkładzie jazdy WKD. Spółka od 1 października wprowadzi do ruchu czternasty pojazd. – Zwiększy się liczba połączeń w relacjach do Milanówka i Grodziska Mazowieckiego, część pociągów zmieni relacje i godziny odjazdów – informuje Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy WKD. W rezerwie oraz na przeglądach pozostawać będzie siedem składów.

Dodatkowy pojazd pozwoli na uruchomienie ośmiu nowych kursów, których liczba wzrośnie do 192. Jednocześnie 30 kursów ulegnie modyfikacji. – Dodatkowy skład umożliwi postulowane przez naszych pasażerów, jak również przez Urząd Transportu Kolejowego uzupełnienie oferty przewozowej w popołudniowym szczycie komunikacyjnym poprzez wydłużenie okresu wyprawiania pociągów ze stacji Warszawa Śródmieście WKD w jednolitym, 10-minutowym takcie od godz. 14:50 aż do godz. 19:50. Obecnie istnieje jeszcze kilka kursów w cyklu 15-minutowym, które dzięki dodatkowemu obiegowi zostaną częstszym taktem – nowe pociągi wyruszą m.in. o godz. 18:00 i 19:00 – mówi Kulesza. Jak dodaje, zmiany rozkładowe wpisują się w założenia przyjęte dla „zapewnienia optymalnej przepustowości stacji Warszawa Śródmieście WKD”.

Konstrukcja rozkładu jazdy WKD została istotnie zmieniona w grudniu 2016 r. Przewoźnik odszedł od nieregularnego taktu w szczycie co 7,5-15 minut w szczycie i półgodzinnej częstotliwości poza szczytem. Teraz pociągi między Warszawą a Podkową Leśną kursują co 10 minut w szczycie, co 15 minut poza szczytem i co 20 minut w dni wolne. – Warto zwrócić uwagę, że od momentu powstania spółki WKD w 2001 roku, liczba uruchamianych pociągów uległa podwojeniu – mówi Krzysztof Kulesza.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony