Partnerzy serwisu:

WKD rozpoczęła montaż nowych biletomatów na peronach

Magdalena Romanowska 10.08.2020

WKD rozpoczęła montaż nowych biletomatów na peronach
fot. WKD
Warszawska Kolej Dojazdowa poinformowała o rozpoczęciu montażu oraz o uruchamianiu stacjonarnych automatów biletowych na wszystkich 28 stacjach i przystankach WKD. Instalacja nowych urządzeń, zastępujących stare biletomaty Mennicy, potrwa do 25 sierpnia tego roku.
Już w czerwcu firma OTI Europa ASEC zainstalowała pilotażowo biletomaty w 16 pociągach WKD. W lipcu informowaliśmy, że do końca wakacji nowe automaty pojawią się również na przystankach Warszawskiej Kolei dojazdowej.

14 pojazdach serii EN97 oraz w dwóch pojazdach serii EN100 zostały zainstalowane automaty mobilne. W niewielkich urządzeniach można kupować bilety bezgotówkowo. Ta zmiana to udogodnienie dla podróżnych, aby w czasie pandemii mogli posługiwać się kartą czy blikiem, nie narażając się przy tym na tak bardzo na zakażenie.

Jednocześnie z peronów zniknęły stare biletomaty Mennicy. Rozpoczęło się ich zastępowanie nowymi urządzeniami firmy OTI Europa ASEC, która wygrała przetarg na to zadanie.

Docelowo zainstalowanych zostanie 30 sztuk biletomatów, po 1 sztuce na każdym z przystanków oraz po 2 sztuki na stacji Komorów i przystanku Warszawa Raków.

W biletomatach podróżny będzie miał możliwość zakupu wszystkich rodzajów biletów dostępnych w ofercie WKD. Płatności będzie można dokonać bezgotówkowo za pomocą karty płatniczej, aplikacji mobilnej BLIK, jak również poprzez płatność gotówkową, bilonem.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Mobilność
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony