Partnerzy serwisu:

WKD przechodzi na rozkłady weekendowe

Witold Urbanowicz 18.03.2020

WKD przechodzi na rozkłady weekendowe
fot. MJ
Warszawa Kolej Dojazdowa dołącza do przewoźników ograniczających swoją ofertę w związku z sytuacją epidemiologiczną. Od 21 marca pociągi będą jeździły wg rozkładu dnia weekendowego – to jest w takcie co 20 min.
Jak poinformowała WKD, częstotliwość pociągów zostanie ograniczona w związku ze stanem epidemicznym, rozprzestrzenianiem się koronawirusa oraz „w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pasażerów oraz pracowników środków kolejowego transportu zbiorowego na linii WKD”. Na razie rozkłady dla soboty, niedzieli i dni świątecznych będą obowiązywać w okresie 21-25 marca. Przy czym – jak zaznacza spółka – rozkłady weekendowe mogą zostać wprowadzone także w kolejnych dniach „w zależności od dalszych decyzji właściwych organów administracji państwowej w zakresie sytuacji epidemiologicznej w kraju”.

Jednocześnie od kilku dni wszystkie kasy WKD czynne są wyłącznie w godz. 7-14. WKD informuje, że pasażerowie mogą zwracać bilety okresowe z potrąceniem odstępnego w wysokości 10%. Wstrzymana też pozostaje sprzedaż biletów przez maszynistów.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony