Partnerzy serwisu:

Raczyński: Drogi to 50 proc. inwestycji Chorzowa

Michał Szymajda 02.11.2018

– Chorzów znajduje się w środku konurbacji śląskiej, dlatego sprawy transportu są dla nas priorytetowe – mówił podczas Kongresu Transportu Publicznego i Inteligentnego Miasta Wiesław Raczyński, wiceprezydent Chorzowa.
Raczyński wspomniał w rozmowie, że w budżecie całego miasta ok. 50 % wydatków inwestycyjnych związanych jest z modernizacją układu drogowego. Przy okazji wspomniał o tym, że swoje inwestycje realizują w mieście także Tramwaje Śląskie.

– Po zakończeniu remontów trzech ciągów i wymianie torowisk stan dróg i komunikacji publicznej w Chorzowie będzie bardzo dobry. Duże nadzieje wiążemy z programem zakupu nowoczesnych tramwajów przez Koleje Śląskie, które przeznaczą na to aż 250 mln zł. To już muszą być tramwaje niskopodłogowe, z dobrą informacją pasażerską, z klimatyzacją – wyjaśniał.

Obecnie Chorzów wdraża u siebie także ITS. Koszty są szacowane na 18-20 mln zł. Implementacja systemu poprawi nie tylko ruch aut, ale też pozwoli na opracowanie sposobów przyspieszenia ruchu pojazdów komunikacji miejskiej. Spore nadzieje Chorzów pokłada również z modernizacjami linii kolejowych prowadzonych przez PKP PLK. Miasto chce m.in., by powstał nowy przystanek – Chorzów Uniwersytet.

Zachęcamy do przeczytania wywiadu z zastępcą prezydenta Chorzowa.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony