Partnerzy serwisu:

Wielka zmiana dla tramwaju w Taganrogu dzięki koncesji

Witold Urbanowicz 30.06.2021

Wielka zmiana dla tramwaju w Taganrogu dzięki koncesji
fot. Andore$, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons
Miasto Taganrog podpisało umowę koncesyjną z firmą Sinara-GTR na odnowienie sieci tramwajowej. Zakrojony na szeroką skalę projekt zakłada modernizację infrastruktury, a także zakup nowego taboru.
Umowa została podpisana pod koniec maja. W ramach projektu zostanie wybudowanych 45 km toru. Zakupionych zostanie też 60 w pełni niskopodłogowych jednoczłonowych tramwajów. Wykonawca przeprowadzi remont zajezdni tramwajowej, podstacji trakcyjnych i centrum sterowania ruchem. Ponadto, zgodnie z warunkami umowy, firma wybuduje 80 przystanków, które zostaną wyposażone w tablice informacyjne i monitoring.

– Podpisanie umowy koncesyjnej to ważne wydarzenie dla Taganrogu. Tramwaje kursują tutaj od 1932 r. Zależy nam nie tylko na zachowaniu tego rodzaju transportu, ale także na tym, aby był nowoczesny i wygodny dla mieszkańców i gości. Wraz z modernizacją infrastruktury tramwajowej zmieni się również wygląd zewnętrzny Taganrogu, co przyciągnie tu jeszcze więcej turystów – mówi Andriej Lisickij, szef administracji Taganrogu.

Całkowita wartość projektu to 11,8 mld rubli. Miasto wyłoży 2,6 mld rubli, pozostałe środki – Sinara (w ramach pożyczki oraz ze środków własnych). Do końca tego roku do miasta przyjedzie dziesięć nowych tramwajów, zostaną przebudowane trzy podstacje oraz wyremontowana zostanie trasa do zakładu Krasnyj Kotielszik. Pełna realizacja projektu ma się zakończyć w 2022 r. – do 90. rocznicy uruchomienia komunikacji tramwajowej.

Na sieć tramwajową składa się 21 km torowisk. Obecnie w mieście funkcjonuje 5 z 8 linii tramwajowych. Pozostałe są zawieszone z powodu prac remontowych na ulicach Lenina i Frunze. W mieście działa też komunikacja tramwajowa.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony