Partnerzy serwisu:

Wieliczka będzie jeździła solarisami?

Witold Urbanowicz 18.05.2018

Wieliczka będzie jeździła solarisami?
fot.
Wieliczka otworzyła oferty w przetargu na dostawy autobusów w różnej konfiguracji z podziałem na trzy części. Dwie z nich jest w stanie zrealizować Solaris, choć nieco drożej niż oczekiwał tego zamawiający,
Wieliczka kupuje 12 autobusów w podziale na 3 części. Wszystkie pojazdy będą niskoemisyjne, spełniające normę emisji spalin Euro 6, niskopodłogowe oraz zasilane olejem napędowym. Zamówienie różni się jedynie długością autobusów i zostało podzielone na trzy części. Zamawiający oczekuje w I części ośmiu autobusów maxi o długości 11,8-12,2 m, natomiast w kolejnych – dwóch autobusów midi o długości 8,5-9,6 m oraz dwóch autobusów mini o długości 7-8 m. Więcej o zamówieniu pisaliśmy tutaj.

Dzisiaj (18 maja) minął termin składania ofert. Wystartował jedynie Solaris, który złożył ofertę na dwie części. Pojazdy 12-metrowe producent oferuje za kwotę 11,61 mln zł brutto, przy budżecie wyznaczonym na kwotę 10 mln zł brutto. Pojazdy o długości ok. 9 metrów Solaris wycenił na kwotę 2,58 mln zł brutto przy budżecie zamawiającego określonym na kwotę 2,21 mln zł brutto. Budżet na dostawę pojazdów mini wyniósł 1,93 mln zł brutto.

Termin realizacji zamówienia określono na 12 miesięcy. Wieliczka poważnie bierze się za komunikację na terenie gminy. Warto przypomnieć, że samorząd ogłosił przetarg na postawienie 105 wiat przystankowych z oświetleniem fotowoltaicznym. Więcej piszemy o tym zamówieniu tutaj.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony