Partnerzy serwisu:

Wiedeńskie metro testuje nowy system informacji pasażerskiej

Jakub Rösler 12.01.2022

Wiedeńskie metro testuje nowy system informacji pasażerskiej
fot. Wiener Linien
Wiener Linien, a więc spółka będąca operatorem wiedeńskiego metra poinformowała o rozpoczęciu testów nowego systemu informacji pasażerskiej. Jak na razie będzie przechodził testy w formie symulacji. System opiera się na nowoczesnych multimedialnych ekranach, które wyświetlają aktualną pozycję pociągu, możliwe przesiadki oraz godziny odjazdów kolejnych składów.
Wiedeńskie metro pochwaliło się testami nowego systemu informacji pasażerskiej. Został on dostarczony przez Siemens Mobility i jak na razie będzie przechodził symulację i testy bez pasażerów. System opiera się na nowoczesnych i innowacyjnych ekranach, które są zawieszone nad każdymi drzwiami.

Nad drzwiami, które będą otwierać się na danej stacji, system podpowie, w którą stronę kierować się do wyjścia, na jakie linie można się przesiąść oraz za ile odjedzie autobus bądź tramwaj. Ekrany nad zamkniętymi drzwiami będą natomiast wskazywać pozycję pociągu na całej sieci oraz cały jej plan.

System nosi nazwę Passenger Info Plus i jest testowany w wagonach X-Wagen, a więc najnowszych nabytkach wiedeńskiego metra.

– Dzięki nowemu X-Wagen wiedeńczycy otrzymują najnowocześniejszy pojazd i wszystkie najnowsze informacje dokładnie tam, gdzie ich potrzebują, a mianowicie podczas podróży metrem. Jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy pierwszą firmą transportu publicznego na świecie, która oferuje Fahrgastinfo Plus jako usługę dla naszych pasażerów – mówi Alexandra Reinagl, dyrektor zarządzająca Wiener Linien.Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Informacja pasażerska
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony