Partnerzy serwisu:

Wiedeń: Pierwsza tymczasowa trasa rowerowa otwarta

Eurocomm-PR/simetra 08.05.2020

Wiedeń: Pierwsza tymczasowa trasa rowerowa otwarta
fot. fahrradwien
Wiele miast w okresie pandemii stawia na transport rowerowy. Wiedeń, aby stworzyć więcej przestrzeni dla rowerzystów, zdecydował się na uruchomienie tymczasowych tras rowerowych wyznaczonych na ulicach. 7 maja 2020 na alei Praterstrasse w dzielnicy Leopoldstadt otworzono pierwszą z nich. Kolejne mają być systematycznie uruchamiane w najbliższym czasie.
Berlin, Budapeszt czy Mediolan – w ostatnich tygodniach w wielu miastach na całym świecie powstały dodatkowe ścieżki rowerowe. Potrzeba ta jest oczywista, ponieważ coraz więcej osób przesiada się na rowery, zwłaszcza w czasie kryzysu związanego z koronawirusem. Miasto Wiedeń bierze to pod uwagę i oddaje jednośladom więcej przestrzeni.

– Więcej miejsca dla każdego oznacza mniejsze ryzyko dla jednostki. W końcu zachowanie dystansu jest również ważne na zewnątrz, aby zminimalizować ryzyko infekcji. Zwłaszcza teraz, gdy przestrzeń jest cenniejsza niż kiedykolwiek, potrzebujemy innowacyjnych rozwiązań dla bardziej sprawiedliwego podziału przestrzeni publicznej. Prawie dwie trzecie powierzchni ulic w Wiedniu zajmują samochody. Jednocześnie aktualne dane pokazują, że w czasie kryzysu znacznie więcej osób korzysta z rowerów. To wymaga przestrzeni i bezpiecznych tras – mówi zastępca burmistrza Wiednia, Birgit Hebein.

Istniejąca ścieżka rowerowa na Praterstrasse jest wyraźnie zbyt wąska dla zwiększonego zapotrzebowania wśród rowerzystów, dlatego nowa ścieżka zajmuje dodatkow pas ruchu wykorzystywany dotąd przez samochody. Tymczasowa trasa rowerowa będzie dostępna do końca wakacji.


Wdrożenie tymczasowej ścieżki rowerowej zostało zbadane przez właściwy Wydział Wiedeńskiego Magistratu MA 46 pod kątem aspektów bezpieczeństwa i kompatybilności ruchu. Ponieważ tylko jeden z dwóch pasów ulicznych zostanie zajęty, nie należy spodziewać się większych skutków dla ruchu samochodowego.

Druga tymczasowa ścieżka rowerowa ma zostać utworzona przy Wagramerstraße w 22. Dzielnicy Wiednia. Urzędnicy sprawdzają obecnie dokładnie realizację, która jest planowana na połowę bieżącego miesiąca.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rower w mieście
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony