Partnerzy serwisu:

Weekendowe zmiany na linii WKD. Ograniczenia w Grodzisku i Warszawie

Witold Urbanowicz 11.02.2021

Weekendowe zmiany na linii WKD. Ograniczenia w Grodzisku i Warszawie
fot. MJ
Warszawska Kolej Dojazdowa wprowadzi w najbliższy weekend (13-14 lutego) zmiany w kursowaniu pociągów. Będą one spowodowane trwającą przebudową stacji Warszawa Zachodnia oraz przygotowaniami do budowy drugiego toru między Grodziskiem Mazowieckim a Podkową Leśną.
Prace przy przebudowie Warszawy Zachodniej wkraczają w nową fazę. W rejonie peronu WKD kontynuowane będą prace przy budowie kładki – kluczowego elementu, który nie tylko usprawni komunikację na stacji, ale też umożliwi zamknięcie i przebudowę istniejącego tunelu pieszego. W związku z tymi pracami wyłączony będzie tor nr 2 na odcinku Warszawa Reduta Ordona – Warszawa Śródmieście WKD. Ruch pociągów w obu kierunkach będzie się odbywał wyłącznie po torze nr 1 (tor prawy, w kierunku Grodziska Maz.).

Pociągi WKD będą kursować w dwóch relacjach. Pierwsza to Grodzisk Mazowiecki Radońska – Warszawa Śródmieście WKD. Od Komorowa do Warszawy w obu kierunkach pociągi będą jechać po torze nr 1 (tor prawy w kierunku Grodziska Mazowieckiego). Druga relacja to Milanówek Grudów – Warszawa Reduta Ordona. Od Komorowa do Warszawy pociągi w obu kierunkach będą jeździć po torze nr 2 (tor prawy w kierunku Warszawy) z możliwością przesiadki do komunikacji zastępczej na przystanku Warszawa Aleje Jerozolimskie. Odjazdy odbywać się będą z wiaduktu w ciągu Alej Jerozolimskich.

Ponadto ruszają prace przygotowawcze do budowy drugiego toru między Podkową Leśną a Grodziskiem Mazowieckim. Prowadzona będzie wycinka drzew i krzewów. W związku z tym w weekend w godz. 8-15 wstrzymany będzie ruch pociągów na odcinku Podkowa Leśna Główna – Grodzisk Mazowiecki Radońska (tor nr 1G). W tym czasie zapewniona zostanie komunikacja zastępcza. Przystanek autobusowy znajdować się będzie przy ul. Lotniczej.

W autobusach zastępczych nie ma możliwości zakupu ani skasowania biletów. Podróżni z biletami jednorazowymi będą musieli skasować bilet odręcznie.

Warto przypomnieć, że w kolejne weekendy ruch pociągów na odcinku Warszawa Reduta Ordona – Warszawa Śródmieście WKD będzie całkowicie wstrzymany.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony