Partnerzy serwisu:

We Wrocławiu powstanie zielony przystanek

Janusz Krzeszowski 18.06.2020

We Wrocławiu powstanie zielony przystanek
mat. prasowe
Jeszcze w tym roku ma powstać zielony przystanek przy skrzyżowaniu ul. Kazimierza Wielkiego i Ruskiej. Jest już umowa na wykonanie prac.
Projekt dla tej inwestycji przygotowała Pracownia Architektury Krajobrazu IKROPKA. Inwestycja zakłada przebudowę przystanku tramwajowego przy ul. Kazimierza Wielkiego (przy kinie Nowe Horyzonty), zamontowanie na nim nowych czteroprzęsłowych wiat, małej architektury oraz czterech siedzisk z donicami, a w nich będą narcyzy, rozplenice, kocimiętka, powojniki, bluszcz i winobluszcz. Do tego specjalny system drenażowy do podlewania, który zapewni wilgoć. Oczywiście nie zabraknie także nowych słupków przystankowych i tablic elektronicznych z rozkładem jazdy (DIP).

W przetargu oferty zgłosiło pięć firm, najkorzystniejszą okazała się ta od firmy Zaberd, opiewającą na kwotę niespełna 240 tys. złotych. Teraz Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta podpisał umowę z wykonawcą tych prac. Nasadzenia mają być objęte 3-letnią gwarancją.

Przystanek przy ul. Kazimierza Wielkiego jest to pierwsze wytypowane miejsce w projekcie „Zielone przystanki w centrum miasta”, który został wybrany w ramach Zielonego WBO 2017, a w 2018 roku Urząd Miejski przeprowadził konsultacje społeczne całego przedsięwzięcia. Niewykluczone, że powstaną takie kolejne.


mat. prasowe
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony