Partnerzy serwisu:

We Wrocławiu nowe tablice w starych tramwajach

Jakub Rösler 25.08.2021

We Wrocławiu nowe tablice w starych tramwajach
fot. FB MPK Wrocław
Wrocławskie MPK ujednolica system informacji pasażerskiej. W swoich najstarszych tramwajach przedsiębiorstwo montuje nowe tablice informacyjne. Pomoże to łatwiej korzystać z komunikacji miejskiej i podróżować po stolicy Dolnego Śląska.
Zmiany obejmą wszystkie tramwaje, które nie są jeszcze wyposażone w elektroniczne systemy informacji pasażerskiej. Dotyczy to najstarszych modeli w taborze przewoźnika. MPK zamontuje nowe tablice informujące o przebiegu trasy. Do tej pory często dochodziło do pomyłek, z powodu nazw ulicy, a nie przystanków, jakie były zapisane na tablicach. Dotyczyło to szczególnie turystów, którzy nie znali miasta. Teraz ma się to zmienić.

Nowe tablice będą miały zapisane nazwy wszystkich przystanków danej linii. Natomiast linie, które kursują objazdami będą wyróżnione żółtym tłem, podobnie jak ma to miejsce na przystankach czy wyświetlaczach LCD w nowych pojazdach. Żółtym kolorem będą też oznakowane przystanki na zmienionej z powodu objazdów trasie. Pozwoli to na łatwiejszą identyfikację i odnalezienie się pośród miejskich remontów. Nowe tablice będą pojawiać się w tramwajach w ciągu kilku następnych dni.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek tramwajowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony