Partnerzy serwisu:

Warsztaty Trustonomy podczas VIII Kongresu Transportu Publicznego i Inteligentnego Miasta

TOR Konferencje 03.10.2019

Warsztaty Trustonomy podczas VIII Kongresu Transportu Publicznego i Inteligentnego Miasta
fot. Pixabay
17 października w Warszawie odbędzie się kolejna edycja Kongresu Transportu Publicznego i Inteligentnego Miasta, największego wydarzenia konferencyjnego w Polsce dedykowanego tematyce rozwoju komunikacji zbiorowej miast i regionów. Częścią tegorocznego wydarzenia będą warsztaty Trustonomy dedykowane kwestii pojazdów autonomicznych.
Trustonomy (ang. trust - zaufanie + ang. autonomy - autonomia) to projekt łączący podmioty z różnych dziedzin przemysłu motoryzacyjnego, badań i transportu. Konsorcjum składa się z szesnastu organizacji z dziewięciu krajów Europy. Projekt ma na celu opracowanie metod i wytycznych dla podniesienia bezpieczeństwa, zaufania i akceptacji pojazdów zautomatyzowanych poprzez pomoc w rozwiązaniu wyzwań, poprzedzających wprowadzenie ich na rynek.

Trustonomy jest realizowany z funduszy Unii Europejskiej, w ramach programu badań naukowych i innowacji „Horyzont 2020”. Projekt charakteryzuje się dobrze zintegrowanym i interdyscyplinarnym podejściem, a także zakłada zaangażowanie ekspertów oraz zwykłych obywateli. W projekcie Trustonomy różne technologie i metody wykorzystane w różnych scenariuszach jazdy autonomicznej zostaną zbadane, przeanalizowane i porównane pod względem etyki, wydajności i akceptowalności społecznej.

Projekt koncentruje się na człowieku i w każdym aspekcie badań uwzględnia konieczność personalizacji współpracy człowieka z pojazdem autonomicznym. W projekcie analizie poddane będą dziedziny: monitorowania stanu kierowcy (DMS), interfejsów człowiek-maszyna (HMI), szkolenia kierowców, oceny ryzyka i wczesnego ostrzegania o zagrożeniach, planowania trajektorii ruchu, oceny wydajności interwencji kierowcy (DIPA), zaufania i akceptacji kierowcy.

Warsztaty projektu Trustonomy zostaną przeprowadzone w formie interaktywnej. Na wstępie, reprezentanci projektu przedstawią krótko zagadnienia poruszane w projekcie, celem wprowadzenia uczestników w tematykę projektu. Następnie zostaną przeprowadzone interaktywne ćwiczenia, których celem będzie wypracowanie istotnego z punktu widzenia użytkowników pojazdów autonomicznych rozwiązania. Wyniki warsztatów zostaną wykorzystane w projekcie przy opracowywaniu produktów końcowych projektu.

Koordynatorem warsztatów jest Instytut Transportu Samochodowego.

Kongres Transportu Publicznego i Inteligentnego Miasta odbędzie się 17 października w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Program i możliwości rejestracji na stronie www.kongrestransportupublicznego.pl
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Kongres Transportu Publicznego
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony