Partnerzy serwisu:

Warszawska komunikacja bezpłatna dla obywateli Ukrainy

Witold Urbanowicz 26.02.2022

Warszawska komunikacja bezpłatna dla obywateli Ukrainy
fot. UM Warszawa
W związku z wojną rosyjsko-ukraińską na terenie Ukrainy oraz napływem uchodźców władze Warszawy zdecydowały o wprowadzeniu bezpłatnych przejazdów dla obywateli Ukrainy. Wcześniej na taki krok zdecydowały się też niektóre spółki kolejowe – PKP Intercity, Koleje Dolnośląskie, Koleje Mazowieckie, ŁKA czy Polregio.
Zgodnie z zarządzeniem prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego, obywatele Ukrainy mogą już korzystać bezpłatnie z warszawskiego transportu publicznego. Dzięki temu, jak informuje miasto, łatwiej i sprawniej będą mogli dotrzeć do punktów informacyjnych i innych miejsc pomocy. Przejazd jest możliwy "na podstawie posiadanych przez nich dokumentów".

Warszawa uruchomiła też punkty informacyjne na Dworcu Wschodnim, Zachodnim, przy Pałacu Kultury i Nauki  (wejście od Dworca Centralnego), w Centrum Wielokulturowym w Warszawie przy ul. Jagiellońskiej 54. Dodatkowo na Dworcu Zachodnim przez całą dobę od strony peronów autobusów dalekobieżnych stać będzie miejski autobus, w którym uchodźcy mogą usiąść, poczekać, napić się herbaty i uzyskać informację, gdzie udać się dalej. Miasto chce też uruchomić punkty opieki weterynaryjnej dla osób, które przybywają ze zwierzętami. Więcej informacji tutaj.

Wcześniej na podobny krok zdecydowali się przewoźnicy kolejowi. W komunikacji krajowej PKP Intercity, a regionalnej – ŁKA, Koleje Dolnośląskie, Koleje Mazowieckie, Polregio.

Wieczorem Warszawska Kolej Dojazdowa również wprowadziła bezpłatne przejazdy dla obywateli Ukrainy na okres miesiąca. 

fot. ZTM Warszawa
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony