Partnerzy serwisu:

Warszawiacy wybrali uśmiechnięte tramwaje Hyundaia

Witold Urbanowicz 06.11.2019

Warszawiacy wybrali uśmiechnięte tramwaje Hyundaia
mat. TW
Tramwaje Warszawskie podsumowały wyniki ankiety w sprawie wyglądu nowych tramwajów firmy Hyundai. Przytłaczająca większość głosujących wybrała ostatnią, uśmiechniętą wersję przodu tramwaju, które koreańska firma ma dostarczyć do Warszawy.
Tramwaje Warszawskie podpisały w czerwcu umowę z firmą Hyndai Rotem na dostawę do 213 tramwajów. Wartość kontraktu to 1,825 mld zł netto. Spółka informowała niedawno, że trwają ostatnie uzgodnienia szczegółów przed rozpoczęciem w Korei produkcji nowych pojazdów.

Jak pisaliśmy, przewoźnik postanowił zapytać mieszkańców o wygląd nowych tramwajów. Głosowaniu zostały poddane trzy wersje przodu. Pierwsza koncepcja była nieco drapieżna i podążała za nowymi trendami w projektowaniu samochodów i autobusów. Druga wersja miała nawiązywać natomiast do jednego z modelu stołecznych tramwajów. Z kolei trzecią wersję charakteryzowało wiele krągłości – śladem uśmiechu miała nawiązywać do dalekowschodnich motywów.

Spółka podsumowała wyniki głosowania. W sumie oddano blisko 50 tys. głosów. Najwięcej – 70% – przypadło na ostatnią, uśmiechniętą propozycję.

Pierwsze tramwaje powinniśmy ujrzeć w Warszawie wiosną 2021 r. Wszystkie pojazdy z zamówienia podstawowego, obejmującego 123 tramwaje, mają zostać dostarczone do końca 2022 r. Jeśli stolica zdecyduje się na wykorzystanie opcji, to pozostałe tramwaje przyjadą do końca 2023 r. Tramwaje będą obsługiwać nowe trasy, które mają powstać ze środków unijnych – wzdłuż Kasprzaka, między Nowodworami a Winnicą, na Gocław, do Dw. Zachodniego i do Wilanowa. W części zastąpią też dotychczas eksploatowane wysokopodłogowe stopiątki.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Tramwaje Warszawskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony