Partnerzy serwisu:

Warszawiacy wybiorą wygląd nowych tramwajów Hyundaia. Trzy propozycje

Witold Urbanowicz 24.10.2019

Warszawiacy wybiorą wygląd nowych tramwajów Hyundaia. Trzy propozycje
mat. TW
Tramwaje Warszawskie ustalają z Hyundaiem ostatnie szczegóły przed rozpoczęciem produkcji nowych tramwajów dla stolicy. Spółka postanowiła zapytać warszawiaków o to, jak mają wyglądać nowe wagony. Można głosować na jedną z trzech propozycji przodu wagonu. Ankieta rusza 25 października.
Tramwaje Warszawskie podpisały w czerwcu umowę z firmą Hyndai Rotem na dostawę do 213 tramwajów. Wartość kontraktu to 1,825 mld zł netto. W tej chwili, jak informuje spółka, trwają ostatnie uzgodnienia szczegółów przed rozpoczęciem w Korei produkcji nowych pojazdów.

Przewoźnik postanowił zapytać mieszkańców o wygląd nowych tramwajów. Zaprezentowane zostaną trzy wersje przodu. Jak wskazuje spółka, pierwsza koncepcja jest nieco drapieżna i podąża za nowymi trendami w projektowaniu samochodów i autobusów. Druga wersja ma nawiązywać natomiast do jednego z modelu stołecznych tramwajów. Z kolei trzecia wersja ma wiele krągłości, ale też śladem uśmiechu nawiązuje do dalekowschodnich motywów. To odmienne propozycje względem wizualizacji prezentowanych podczas podpisania umowy.

Przód tramwaju warszawiacy będą mogli wybrać w specjalnej ankiecie, dostępnej od piątku 25 października na stronie um.warszawa.pl/nowetramwaje. Ankiety dostępne będą też w punktach obsługi pasażera, a także w popularnych węzłach przesiadkowych. Cała akcja ma potrwać do 30 października, a wyniki sondy poznamy w listopadzie.

Wszystkie pojazdy z zamówienia podstawowego, obejmującego 123 tramwaje, mają zostać dostarczone do końca 2022 r. Jeśli stolica zdecyduje się na wykorzystanie opcji, to pozostałe tramwaje przyjadą do końca 2023 r. Tramwaje będą obsługiwać nowe trasy, które mają powstać ze środków unijnych – wzdłuż Kasprzaka, między Nowodworami a Winnicą, na Gocław, do Dw. Zachodniego i do Wilanowa. W części zastąpią też dotychczas eksploatowane wysokopodłogowe stopiątki.


Pierwsza propozycja (A)


Druga propozycja (B)


Trzecia propozycja (C)

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Tramwaje Warszawskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony