Partnerzy serwisu:

Warszawiacy będą mogli nazwać pociąg metra Skody

Witold Urbanowicz 07.07.2020

Warszawiacy będą mogli nazwać pociąg metra Skody
mat. Skoda
Stołeczny Urząd Miasta, Metro Warszawskie oraz Škoda Transportation przygotowali nietypowy plebiscyt. Mieszkańcy będą mogli zgłaszać propozycje nazw – a następnie nad nimi głosować – dla nowych pociągów, które do Warszawy ma dostarczyć czeski producent. Pierwsze składy dotrą jesienią przyszłego roku.
W styczniu Metro Warszawskie podpisało umowę ze Škodą Transportation ma dostawę 37 nowych, jednoprzestrzennych składów metra, złożonych z sześciu wagonów. Jej wartość to 1,308 mld zł netto. W kontrakcie przewidziano też opcję na dostawy kolejnych osiem składów. 

Teraz miasto, wspólnie z Metrem i producentem, przygotowało nietypowy konkurs – warszawiacy będą mogli wybrać nazwę dla nowych pociągów. Każdy, kto płaci podatki w stolicy i jest pełnoletni, będzie mógł zaproponować nazwę. Następnie komisja wybierze pięć nazw, a szóstą zgłosi Škoda. Następnie mieszkańcy będą mogli w głosowaniu wybrać jedną z sześciu nazw.

Głosowanie prowadzone będzie na stronie Metra Warszawskiego (www.metro.waw.pl). Propozycje można nadsyłać do 19 lipca za pomocą specjalnego formularza. Piątka nazw do głosowania zostanie ogłoszona 10 sierpnia. Głosowanie potrwa do 23 sierpnia, a informacja o zwycięskiej nazwie zostanie ogłoszona do 15 września. Laureat otrzyma dyplom i pakiet gadżetów od Metra Warszawskiego oraz weźmie udział w pierwszym przejeździe nowym pociągiem.

Pierwszy pociąg powinien zostać dostarczony w ciągu 20 miesięcy. Oznacza to, że skład zjawi się w Warszawie na przełomie września i października 2021 r. Przekazanie terminowego świadectwa dopuszczenia do eksploatacji typu powinno nastąpić do końca 23 miesiąca od dnia podpisania umowy. W ciągu 30 miesięcy od daty podpisania umowy Metro Warszawskie będzie mogło podjąć decyzję o rozszerzeniu zamówienia o kolejnych 8 składów. Na realizację całego zamówienia przewidziano 53 miesiące.

Nowe składy kupowane są z myślą o obsłudze wydłużonej II linii metra i zastąpieniu pociągów rosyjskich na I linii.

To nie pierwszy raz, gdy stolica angażuje mieszkańców w tematy związane z nowym taborem. Wcześniej mieszkańcy w głosowaniu Tramwajów Warszawskich wybierali wygląd czoła przyszłych tramwajów. Wygrała wersja uśmiechnięta.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Metro Warszawskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony