Partnerzy serwisu:

Warszawa. ZTM znów zaprasza na testy. Tym razem pociągów

Jakub Dybalski 14.08.2018

Warszawa. ZTM znów zaprasza na testy. Tym razem pociągów
fot.
Po udanych konsultacjach, jakim poddano autobusy i tramwaje, tym razem warszawski ZTM sprawdzi jak przystosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych są cięższe pojazdy. 22 sierpnia ZTM zaprasza wszystkich chętnych na testowanie pociągów SKM i metra na Dworzec Gdański.
Konsultowanie zakupów pojazdów transportu publicznego w zakresie potrzeb osób o ograniczonej mobilności i percepcji to jedna z rekomendacji przyjętych przez Radę Warszawskiego Transportu Publicznego. 26 lipca na pętli tramwajowo-autobusowej Cmentarz Wolski pracownicy Zarządu Transportu Miejskiego oraz przedstawiciele przewoźników i producentów taboru zbierali uwagi pasażerów (przede wszystkim osób z niepełnosprawnościami) na temat wyposażenia czterech autobusów i trzech tramwajów. Chodziło o aranżację wnętrz, czy sposób oznakowania i zastosowane rozwiązania funkcjonalne.

Teraz kolej na kolej. Spotkanie rozpocznie się 22 sierpnia 2018 r. o godz. 11.00 na stacji kolejowej Warszawa Gdańska, gdzie zostaną podstawione pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej (27WE Elf i 35WE Impuls). Następnie będzie można przejechać jednym z nich na stację Warszawa Stadion. Tam, po przejściu na stację metra Stadion Narodowy, w godzinach 13.15-14.30, będzie możliwość omówienia aranżacji i wyposażenia pociągu metra (Inspiro).

Do wzięcia udziału w spotkaniu ZTM zaprasza wszystkich pasażerów warszawskiej komunikacji miejskiej, a w szczególności reprezentantów różnych organizacji zajmujących się pomocą i problemami osób o ograniczonej mobilności i percepcji. W bezpośredniej rozmowie z przedstawicielami ZTM, przewoźników oraz producentów taboru będzie można omówić swoje wątpliwości, uzyskać wyjaśnienia odnośnie zastosowanych rozwiązań oraz wnieść uwagi i sugestie w zakresie zagospodarowania przestrzeni pasażerskiej udostępnionego taboru.

Na podstawie wypełnionych przez uczestników spotkania ankiet, ZTM opracuje raport podsumowujący zgłoszone uwagi i propozycje, zawierający również zalecenia dotyczące przyszłych zakupów nowych pojazdów i modernizacji obecnie używanych. Wyniki przeglądu posłużą poprawie jakości funkcjonowania Warszawskiego Transportu Publicznego, a w szczególności komfortu podróży.

W przypadku potrzeby zapewnienia dodatkowej pomocy w przemieszczeniu się z któregoś z przystanków zlokalizowanych przy stacji Warszawa Gdańska na peron z pociągiem SKM, ZTM prosi o przekazanie tej informacji na adres radawtp@ztm.waw.pl lub telefonicznie pod nr: 22-459-41-75 do 20 sierpnia 2018 r. Istnieje również możliwość zapewnienia tłumacza polskiego języka migowego, po zgłoszeniu takiej potrzeby w terminie do 17 sierpnia 2018 r.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Warszawski ZTM
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony