Partnerzy serwisu:

Warszawa: ZTM wybrał wykonawcę, który przedłuży Światowida do Modlińskiej

Witold Urbanowicz 26.04.2022

Warszawa: ZTM wybrał wykonawcę, który przedłuży Światowida do Modlińskiej
mat. ZTM Warszawa
Zarząd Transportu Miejskiego rozstrzygnął przetarg na budowę kilkusetmetrowego odcinka Światowida i dociągnięcie tej ulicy do Modlińskiej. Roboty potrwają półtora roku.
Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa Modlińskiej w ciągu drogi krajowej nr 61. Powstać ma skrzyżowanie z ul. Światowida, która obecnie urywa się kilkaset metrów wcześniej – na wysokości nowej pętli autobusowej i tramwajowej Winnica. Inwestycja umożliwi skierowanie tutaj autobusów od strony Legionowa.

Zgodnie z organizacją ruchu na skrzyżowaniu w ciągu Modlińskiej przewidziano trzy pasy do jazdy na wprost w obu kierunkach. Od strony Legionowa kierowcy będą mieli do dyspozycji jeden pas do skrętu w Światowida, a od strony centrum – dwa pasy do skrętu. Przekrój Światowida to zasadniczo po dwa pasy ruchu. Tuż za skrętem zaplanowano przystanek z zatoką. Kierowcy jadący Światowida od strony Nowodworów będą mieli dwa pasy do skrętu w prawo, w stronę Żerania i jeden, w lewo, w stronę Legionowa.

Oferty poznaliśmy pod koniec marca. Wystartowały dwie firmy – PORR i Balzola Polska. Postępowanie zostało dziś (26 kwietnia) rozstrzygnięte. Wygrała firma PORR, która złożyła ofertę na kwotę 23,139 mln zł. ZTM musiał jednak dopłacić 2 mln zł względem wcześniej zaplanowanego budżetu. Teraz wynik musi się uprawomocnić. Na realizację przeznaczono 546 dni, czyli ponad 18 miesięcy.

Kolejnym etapem ma być budowa węzła przesiadkowego Winnica, bliżej skrzyżowania – z nową, zadaszoną pętlą autobusową i tramwajową, nad którą powstać miałby parking przesiadkowy. Na to jednak ZTM nie ma – póki co – pieniędzy.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony